półka w lodówce

Zakup nowej lodówki – jaką wybrać, na co zwrócić uwagę?

Twoja lodówka coraz jaśniej daje do zrozumienia, że nie jest niezniszczalna? Nadszedł czas zmian, ale nie wiesz na co się zdecydować? Zobacz jakie lodówki są dostępne na rynku, wybierz produkt, który spełnia Twój oczekiwania.

Producenci w swoim portfolio oferują lodówki o bardzo zróżnicowanych gabarytach. Dla przykładu, małe lodówki nadają się idealnie do mieszkań o niewielkim metrażu, np. do kawalerek, które często mają kuchni połączoną z przedpokojem. Lodówki do metra wysokości stanowią integralną część wielu domów studenckich bądź stancji wynajmowanych ekipom remontowym. Ze względu na rozmiar, nie posiadają zamrażalnika, co może stanowić pewien dyskomfort, jednak ze względu na rozmiary mieszkania, trudno marzyć o bardziej funkcjonalnym sprzęcie.

W opozycji do małych lodówek, stoją lodówki z zamrażalnikiem, najpopularniejszy rodzaj sprzętu, najczęściej kupowany przez klientów. Posiada chłodziarkę i zamrażalkę, występuje w różnych rozmiarach i pojemnościach. Minimalna pojemność chłodziarki wynosi 120 litrów. Podobnie jak w przypadku materacy do spania, jeżeli z lodówki będzie korzystać więcej osób, jej gabaryty powinny być większe. Reasumując, każda kolejny użytkownik sprzętu to około 30 litrów więcej. To znaczy, że przy trzech osobach, chłodziarka powinna mieścić ok. 180 litrów. Wartość zamrażalki liczy się oddzielnie i może być bardzo różna, zazwyczaj oscyluje w granicach 50-60 litrów.

Ciekawą konstrukcję stanowią lodówki jedno drzwiowe. Podobnie jak w przypadku lodówek bez zamrażalnika, są to sprzęty raczej małe. Nie oznacza to jednak, że nie posiadają zamrażalnika. Są sprzętem nieco tańszym, a ich największą wadą jest fakt, że pragnąć dostać się do chłodziarki trzeba także otworzyć drugą komorę. Zazwyczaj spotyka się je w domkach wypoczynkowych i na działkach. Niektórzy decydują się na montaż tego typu sprzętu w kamperach.

Ostatnia kategorie lodówek stanowią lodówki „side by side”, będące także największymi sprzętem w swojej kategorii. Ten typ lodówek skład się z dwóch, dużych drzwi, otwieranych do boku. Pojemność każdej komory to około 250 litrów, co łącznie daje około 500 litrów.  Co ciekawe, komora zamrażalnika nie znajduje się ani na dole, ani na górze sprzętu, lecz po prawej bądź lewej stronie. Jest to bardzo dobry jakościowo sprzęt, zaliczany do klasy energooszczędnych lodówek. Niestety, ich największa zaleta, czyli olbrzymia pojemność, stanowi także ich piętę achillesową. Duże gabaryty sprzętu, uniemożliwiają jego montaż w każdej kuchni.

Ile należy wydać na lodówkę? W zależności od pojemności, klasy lodówki i dodatkowych funkcji, można wydać od 500 do nawet 10 tysięcy złotych. Liczba ta jest bardzo umowna, albowiem ceny ulegają ciągłym zmianom. Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto dobrze rozeznać się w rynku, by potem nie żałować.

Posted by:

Marcin

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top