Stopy

Zadbane stopy – wizytówka kobiety

Kto korzysta regularnie z zabiegów na dłonie, nabierze z czasem i ochoty na zabiegi, które mają pomóc stopom w odzyskaniu nie tylko urody, ale i zdrowia. Lato się kończy, jednak warto nadal pamiętać o stopach. To one noszą całe ciało, więc od nich zależy też poniekąd to, w jaki sposób ciało będzie mogło funkcjonować. Niewiele osób wie, że w stopach znajdują się receptory, które są odpowiedzialne za poszczególny organy w całym organizmie, przez co kontrolują funkcjonowanie wielu narządów naszego ciała.
Wobec czego salony kosmetyczne oprócz proponowanej szerokiej gamy zabiegów na stopy, mają również w propozycji masaż stóp. Pobudza on receptory znajdują się na stopach oraz palcach stóp, dzięki którym poprawia się zdrowie wielu narządów w organizmie, a także sprzyja to lepszemu ukrwieniu stóp jak i ich odprężeniu.
Ponadto ważnym zabiegiem jest maska z parafiny, która nie tylko odżywia i głęboko nawilża skórę stóp, ale również pielęgnuje paznokcie. Zabieg ten polega na tym, że do miski wlewa się rozgrzaną płynną parafinę, w której są następnie zamoczone nogi. Parafina ma sporo właściwości natłuszczających – które sprzyjają nawilżeniu.

Oprócz tego salony kosmetyczne proponują również maseczki nawilżające jak i odżywiające na stopy, które trzyma się z reguły do 20 / 30 minut na stopach. Po nich stopy są zregenerowane. Warto też wspomnieć o ścieraniu zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu pięty są miękkie i gładkie. Następnym zabiegiem jest pedicure, który ma za zadanie oczyścić, skrócić oraz nadać kształt paznokciom, a także je pomalować. Do pedicure często dołączane są inne zabiegi takie jak np. french pedicure.
Nowością jest pedicure hybrydowy french, który na bazie żelu ma za zadanie przetrwać o wiele dłużej aniżeli zwyczajny pedicure. Ceny są zróżnicowane, mianowicie masaż stóp kosztuje około 60 zł, natomiast pedicure mniej więcej 75 zł, a pedicure hybrydowy waha się już powyżej 100 zł. Dla chcących dać odpocząć zmęczonym stopom jest to doskonałe rozwiązanie.

Posted by:

Goldi

Related articles

Back to Top