dziewczyna, patrzy na ciebie

Wybieramy dobrze kryjący podkład. Sprawdź, jakich zasad przestrzegać!

Dobrze kryjący podkład to jeden z najważniejszych kosmetyków, który stanowi podstawę udanego makijażu. Jest on w stanie zatuszować wszystkie niedoskonałości i natychmiast poprawić ogólny wygląd naszej skóry. Kryjący podkład to niezbędny atrybut każdej kobiety, który pozwoli skutecznie skorygować defekty skóry, a te niestety przytrafiają się każdej z nas. Zastanówmy się więc, w jaki sposób go wybrać, aby pozwolił nam cieszyć się promienną i zdrową cerą, nie tworząc przy tym nieestetycznej maski.

Co gwarantuje dobrze dobrany podkład?

Dzięki dobrze dobranemu podkładowi cera jest nieskazitelna. Ten efekt pozwoli uzyskać kryjący podkład Vichy Dermablend, który gwarantuje doskonałe pokrycie skóry nawet do 16 godzin. Kosmetyk został opracowany tak, aby radzić sobie z najpopularniejszymi niedoskonałościami – przebarwieniami posłonecznymi, śladami będącymi pozostałością po trądziku, defektami w wyniku chorób zakaźnych, a także błędów w zabiegach medycyny estetycznej. Podkład skutecznie skoryguje również cienie pod oczami, opuchliznę wokół nich i ziemistość cery wynikającą z ubogiej diety bądź niewyspania i przemęczenia. Ponadto dobry kryjący podkład odejmie nam lat – dzięki specjalnym molekułom rozświetli skórę, a tym samym sprawi, że zmarszczki będą optycznie mniej widoczne.

Jak dobrze dobrać podkład?

  1. Udając się do drogerii, postaraj się ograniczyć makijaż do minimum. Dzięki temu będziesz mogła skutecznie dobrać kolor podkładu do swojej cery. Najlepiej rozprowadzić kosmetyk na żuchwie, aby sprawdzić, czy dopasuje się on do naszej karnacji. Nie bój się wypróbować kilku – jeśli nie kilkunastu – odcieni, zanim znajdziesz swój idealny. Niekiedy może być między nimi naprawdę niewielka różnica, która jednak sprawi, że dany odcień doskonale wpasuje się w Twój naturalny kolor skóry. Podkładu nigdy nie nakładaj na nadgarstek – mimo że ta metoda jest bardzo popularna, to nie jest w stanie pomóc nam skutecznie wybrać odpowiedni odcień, gdyż skóra na dłoniach znacznie różni się od tej na twarzy. Dlatego też ważne jest, aby buzia była oczyszczona z kosmetyków koloryzujących.
  2. Ponadto warto zaczekać kilka minut, aby podkład się utlenił i nabrał właściwego koloru. Przyjmuje się, że powinno się odczekać około 2 minut, zanim zdecydujemy się na konkretny odcień. Testuj kosmetyk w możliwie najbardziej neutralnym świetle dziennym. Światło pochodzące z jarzeniówek sklepowych jest zdecydowanie mocniejsze i jaśniejsze, przez co może zaburzyć nasze postrzeganie. Dlatego testując podkład, najlepiej znaleźć się w okolicy okna.
  3. Ponadto należy wyposażyć się w co najmniej dwa podkłady – jeden wykorzystywać w okresie letnim, natomiast drugi podczas pozostałych miesięcy. W czasie lata skóra na twarzy jest zazwyczaj opalona i bledszy podkład może się wtedy nie sprawdzić.
  4. Wystrzegaj się wybierania podkładów ciemniejszych niż twoja karnacja. Rzadko kiedy uda Ci się dzięki temu uzyskać naturalny efekt opalonej skóry, a zamiast tego możesz sama dołożyć sobie niepotrzebnie kilku lat.
  5. Sprawdź również, czy wybrany przez Ciebie podkład posiada filtr przeciwsłoneczny. To bardzo ważny element, który uchroni Twoją cerę przed promieniowaniem UV, które przyspiesza starzenie się skóry.
  6. Dobieraj podkład w zależności od rodzaju swojej cery. Zanim zakupisz podkład zastanów się, jaki typ cery posiadasz. Dzięki temu będziesz nie tylko w stanie zatuszować jej nieestetyczne defekty, ale także wpłynąć na jej odpowiednią pielęgnację. Dobrze dobrany podkład nie wysuszy skóry, a także nie pozostawi na niej efektu maski. Dobry podkład poprzez nawilżenie skóry i lekką formułę nie będzie się obsypywał, ani przyczyniał do powstawania suchych skórek na nosie, na które skarży się bardzo wiele kobiet (szczególnie w okresie zimowym), a co utrudnia wykonanie idealnego makijażu.

Posted by:

Goldi

2 komentarze

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top