Buty Wojas

Wojas – buty najwyższej jakości

Wśród polskich wyrobów, którymi możemy pochwalić się poza granicami kraju, z pewnością są buty rodzinnej firmy Wojas. Jaka jest historia marki i dlaczego ich wyroby zyskują sławę nie tylko u nas?

Buty z tradycją

Nowy Targ tradycyjnie kojarzony jest z przemysłem obuwniczym – w czasach PRLu działały tam słynne Nowotarskie Zakłady Przemysłu Skórzanego Podhale, produkujące m.in. kultowe buty komunistycznej Polski, Relaksy. Po przemianach politycznych zakład upadł, jednak już w 1990 roku Wiesław Wojas, pochodzący z rodziny od lat związanej z tym przemysłem, postanowił założyć markę pod własnym nazwiskiem. Firma zaczęła się prężnie rozwijać: w 1994 roku wykupiła od NZPS część wydziałów, zachowując tym samym miejsca pracy. W 1996 roku powstała spółka Wojas Trade, która przejęła istniejące salony firmowe. Dalsze lata to pasma sukcesów – m.in. w 2008 roku marka debiutuje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie Wojas to marka zatrudniająca prawie 1000 osób, z siecią ponad 140 salonów firmowych i produkcją sięgającą setek tysięcy par obuwia rocznie.

Najwyższa jakość w rozsądnej cenie

Asortyment marki to eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ponadto w ofercie znajdziemy galanterię skórzaną – torebki, teczki oraz paski. Wojas jest także producentem obuwia z wodoodporną membraną SYMPATEX. Warto wiedzieć, że firma posiada aż cztery systemy montażu obuwia: klejony, flexiblowy, overflex, oraz, rzadko stosowany w Polsce, system pasowy. Firma od początku stawia na jakość, nie dziwią więc liczne wyróżnienia i nagrody: Godło Promocyjne „Teraz Polska” za linię obuwia flexiblowego, 1. miejsce w jakości obsługi klientów za miłą i profesjonalną obsługę oraz modne salony obuwnicze wg badań międzynarodowej firmy doradczej Daymaker czy złota statuetka Lidera Polskiego Biznesu, tytuł Lidera Małopolski i certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play.

Produkty marki są dostępne w ponad 90 sklepach firmowych na terenie Polski oraz w dwóch na Słowacji. Ponadto firma eksportuje swoje wyroby do USA, Francji, Niemiec, Irlandii, Węgier, Litwy oraz Rosji, co stanowi już około 20% sprzedaży, a Wojas zyskuje popularność dzięki wysokiej jakości w rozsądnej cenie oraz nowym, niespotykanym rozwiązaniom oraz estetycznej jakości wykonania.

Wiele ciekawych modeli firmy znajdziemy również online, m.in. w sklepie www.butshop.pl, gdzie obecnie trwa wyprzedaż – warto skorzystać i zakupić w okazyjnej cenie na przykład buty trekkingowe, odpowiednie do górskich wycieczek jak i spacerów na dalsze szlaki lub dla fanów popularnego u nas nordic walkingu.

Wierność wartościom

W prestiżowym rankingu Rzeczpospolitej 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów w 2014 roku firma zajęła 1393 pozycję na liście, rosnąć tym samym o 302 pozycje w porównaniu z rokiem ubiegłym. Z kolei Forbes umieścił spółkę na 93. pozycji w rankingu 100 najszybciej rosnących spółek giełdowych (2013). Tak prestiżowe wyniki firma zawdzięcza intensywnemu rozwojowi oraz konsekwentnym i prężnym działaniom w zakresie unowocześniania produkcji. Pomimo to, dla firmy najważniejszą wartością, poza jakością, była i jest tradycja – to wielopokoleniowa szewska rodzina, osobiście zaangażowana w dostarczanie klientom produktów najwyższej jakości. To daje nam pewność, że dostajemy produkt o którego wykonanie dbają konkretni, odpowiedzialni ludzie – wszak podpisują się pod nim osobiście własnym nazwiskiem.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top