Piękna Kobieta

Wampirzy lifting- najskuteczniejsza na świecie metoda odmładzania skóry!

Chcesz zlikwidować zmarszczki, bruzdy lub blizny po trądziku? Nie możesz już patrzeć na cienie pod oczami czy kurze łapki? A może zmagasz się z łysieniem typu męskiego? W każdym z wymienionych przypadków terapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg dla Ciebie!

Dlaczego nasza skóra się starzeje?

Proces starzenia się skóry spowodowany jest zmniejszającą się z wiekiem zdolnością komórek do odnowy i regeneracji – mówią lekarze z Kliniki Ziemlewski. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, których celem jest walka z upływającym czasem i odmłodzenie skóry. Jednym z nich jest wykonywana w Klinikach Ziemlewski terapia osoczem bogatopłytkowym.

Czym jest i co zawiera osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe PRP to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymuje się je bezpośrednio od pacjenta w wyniku procesu wirowania krwi pobranej z żyły bezpośrednio przed zabiegiem – wyjaśniają eksperci z Klinik Ziemlewski. Odbywa się to w gabinecie zabiegowym i jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Osocze bogatopłytkowe zawiera takie czynniki wzrostu jak trzy izomery PDGF (αα,ββ,αβ), TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Jest ono również bogate w białka odpowiadające za adhezję komórkową: fibrynę, fibronektynę oraz vitronektynę – tłumaczą fachowcy z Klinik Ziemlewski. Wspomniane już czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym pobudzają tkanki do regeneracji, stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, wspomagają procesy tworzenia się nowych naczyń krwionośnych i aktywują mezenchymalne komórki macierzyste.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Terapii osoczem bogatopłytkowym mogą poddać się pacjenci w różnym wieku (o ile nie ma ku temu konkretnych przeciwwskazań klinicznych) jednak w szczególności polecamy ten zabieg osobom, u których:

  • skóra pozbawiona jest blasku, wydaje się szara i zmęczona,
  • na skórze widoczne są wyraźne oznaki procesu starzenia się: zmarszczki, kurze łapki, zapadnięta skóra, etc.,
  • zmniejszona jest gęstość skóry,
  • skóra ma niejednolity koloryt, widoczne są na niej bruzdy, blizny, etc.,
  • skóra jest wiotka, przesuszona i pozbawiona napięcia,
  • występują reakcje uczuleniowe na inne preparaty.

Jak przekonują eksperci z Klinik Ziemlewski wampirzy lifting z pewnością przypadnie do gustu tym pacjentom, dla których ważne są naturalne metody odmładzania skóry. Może być on również ratunkiem dla tych, którzy pragną pozbyć się widocznych oznak starzenia się skóry, lecz jednocześnie nie chcą poddać się operacyjnemu liftingowi. Terapia osoczem bogatopłytkowym sprawdzi się także u pacjentów, którym zależy na tym, by ich skóra szybciej się goiła i regenerowała po zabiegach medycyny estetycznej oraz u osób, które chcą wypełnić bruzdy czy blizny po trądziku – zapewniają specjaliści z Klinik Ziemlewski.

W Klinikach Ziemlewski wszystkie zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy, a stosując terapię osoczem bogatopłytkowym korzystamy z certyfikowanej technologii Regeneris.

Jak dokładnie wygląda zabieg?

Aby jak najlepiej to wyjaśnić postaramy się usystematyzować jego przebieg. Terapia osoczem bogatopłytkowym składa się z trzech etapów, które obejmują:

  1. pobranie krwi od pacjenta (u osób szczególnie wrażliwych krew z żyły pobierana jest w pozycji leżącej), osoba zgłaszająca się na terapię nie musi   być na czczo, (ETAP I),
  2. otrzymanie osocza bogatopłytkowego, pobrana wcześniej krew trafia do specjalnego separatora (pojemnika do otrzymywania PRP), następnie         wirowana jest w wirówce laboratoryjnej (ETAP II),
  3. podanie osocza bogatopłytkowego – w medycynie estetycznej może odbywać się to na dwa sposoby: z zastosowaniem technik klasycznej             mezoterapii, bądź liniowo wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry (ETAP III).

Na ile zabiegów należy się zdecydować?

Prawidłowo przeprowadzona terapia osoczem bogatopłytkowym powinna objąć 3-4 zabiegi – mówią specjaliści z Klinik Ziemlewski. Ostrzyknięta osoczem może zostać wówczas skóra twarzy, szyi, dekoltu, mogą to być również inne miejsca, które wymagają regeneracji i „zastrzyku witalności”. Dokładną liczbę zabiegów oraz długość przerw pomiędzy nimi ustala lekarz po zapoznaniu się ze stanem zdrowia pacjenta i z jego oczekiwaniami w stosunku do terapii.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Na szczęście nie ma ich wiele, dzięki czemu wampirzy lifting może być kierowany do dość dużej grupy pacjentów – twierdzą lekarze z Klinik Ziemlewski. Terapii osoczem bogatopłytkowym nie mogą poddać się jedynie kobiety w ciąży, panie, które karmią piersią i osoby chore na nowotwory. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również choroby krwi, terapia niektórymi rodzajami antykoagulantów i przyjmowanie tych leków, które mają wpływ na jej krzepliwość np. aspiryny – wyliczają eksperci w dziedzinie medycyny i ginekologii estetycznej z Klinik Ziemlewski.

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://klinikiziemlewski.pl/medycyna-estetyczna

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top