Kobieta przy mikrofalówce

Top 5 kuchenek mikrofalowych

Mikrofalówka w dzisiejszych czasach stanowi must have każdej kuchni. Powinna być poręczna, wielofunkcyjna i pasować do wnętrza. Aby wybrać tę idealną, warto zapoznać się z ofertą różnych producentów, a także sprawdzić właściwości konkretnych modeli. Kuchenki mikrofalowe Samsung, Zelmer i Amica cieszą się obecnie największym zainteresowaniem. Sprawdź, która kuchenka najlepiej pasuje do twojej kuchni.

 1. Samsung GE83X

  Kuchenki mikrofalowe Samsung są popularne i coraz częściej wybierane. Model GE83X to ciekawe rozwiązanie dla osób, którym zależy na efekcie wizualnym. Powierzchnia kuchenki pokryta jest eleganckim, czarnym lustrem, co daje ciekawy efekt designerski. Ma wbudowany minutnik, zegar oraz zabezpieczenia przed dziećmi. Interesująca jest tzw. opcja EKO, która pozwala oszczędzać energię.

 2. Samsung ME732K-S

  To model dla osób, którym nie zależy na zbyt wielu dodatkowych funkcjach. Kuchenka jest elegancka, sterowana elektronicznie i niedroga. Jest też łatwa w czyszczeniu, gdyż jej wnętrze nie posiada żadnych krawędzi.

 3. Zelmer 29Z017

  Model Zelmer 29Z017 to proste i względnie tanie rozwiązanie. Mikrofalówka jest niewielkich rozmiarów, więc nie utrudni nam swobodnego korzystania z kuchni. Posiada kilka najważniejszych funkcji: gotuje, rozmraża i grilluje.

 4. Samsung MC28H5015AK

  Ten model kuchenki to sprzęt nieco bardziej luksusowy. Jest droższa od pozostałych, ale posiada więcej możliwości. Dysponuje opcją grillowania, gotowania i odmrażania, możemy też w niej korzystać z termoobiegu. Kuchenka ta pomoże w przygotowaniu jogurtów naturalnych lub pełnoziarnistego makaronu, co jest interesującą alternatywą dla tych, którym zależy na zdrowym odżywianiu.

 5. Amica AMG 23E90GBV

  To nowoczesna kuchenka mikrofalowa w rozsądnej cenie, która charakteryzuje się bardzo nowoczesnym i stylowym wyglądem. Jest sterowana elektronicznie i posiada odpowiednie zabezpieczenia.

Kuchenki mikrofalowe Samsung, Amica czy Zelmer – bez względu na to, na którą się zdecydujesz, pamiętaj aby kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami, a nie najnowszymi trendami.

Na co zwrócić uwagę?

 • Mikrofalówka wolnostojąca jest zazwyczaj tańsza i łatwiejsza w czyszczeniu niż kuchenka mikrofalowa do zabudowy. Jeśli zależy ci jednak przede wszystkim na idealnym wystroju wnętrz, dużo lepszym rozwiązaniem może okazać się kuchenka mikrofalowa do zabudowy.
 • Zastanów się nad tym, na jakich funkcjach ci zależy. Jeśli chcesz jedynie szybko podgrzewać potrawy, niekoniecznie musisz inwestować w wielofunkcyjny sprzęt.
 • Istotny jest sposób sterowania kuchenką. Może być elektryczny, mechaniczny lub posiadać opcję automatyki wagowej, która zazwyczaj dostępna jest w najbardziej luksusowych modelach. Taka kuchenka waży potrawę i dobiera czas oraz moc grzania.
 • Moc kuchenki to jeden z najważniejszych parametrów. Wyższa moc skraca czas gotowania i oszczędza pobór energii elektrycznej.

Kuchenka mikrofalowa powinna być praktyczna i łatwa w użytkowaniu, lecz przede wszystkim dopasowana do twoich indywidualnych potrzeb.

Posted by:

Marcin

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to Top