Kciuk na pilocie a w tle telewizor

Telewizory z zakrzywionym ekranem – czyli jak unowocześnić salon

Nie każda z nas interesuje się nowoczesnymi technologiami, ale każda pragnie mieć piękny i nowoczesny salon. Coraz częściej najważniejszym punktem salonu jest zaś wygodna kanapa i stojący przed nią telewizor. Najlepiej by był to model z zakrzywionym ekranem – dlaczego i jaki wybrać?

Salon na miarę współczesności

W salonie może być bardzo mało mebli, ale te, które się w nim znajdują, powinny być najwyższej jakości – to właśnie w salonie przyjmujemy bowiem gości. Pełni on zatem funkcję reprezentacyjną. Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, króluje obecnie bardzo wiele różnych stylów – dlatego też każdy może wybrać to, co mu najbardziej odpowiada. Jednocześnie jednak nowoczesny design opiera się na minimalizmie, obecności wysokiej jakości elektroniki we wnętrzu i interesujących akcentach – na przykład fototapecie czy oryginalnej nalepce na ścianie.

Z nowoczesnością najbardziej kojarzy się przy tym elektronika – najlepiej ta inteligentna, posiadająca wiele wartościowych funkcji. I prezentująca się odpowiednio – właśnie tak, jak telewizory z zakrzywionym ekranem!

Po co zakrzywiony ekran?

Zakrzywione ekrany mają w zamyśle poprawiać jakość oglądania – co rzeczywiście się dzieje, jako że zakrzywienie dostosowuje się do naturalnej krzywizny oka i wyświetlane obrazy postrzegane są o wiele lepiej. Drugim, istotnym plusem jest możliwość oglądania filmów i seriali nawet w dobrze oświetlonym pomieszczeniu – nie trzeba koniecznie zasłaniać rolet czy żaluzji, gdy przez ono wpada słońce. Krzywizna bowiem chroni ekran przed ilością refleksów świetlnych. Jeśli Twój salon wychodzi na południe, bądź też przez większość dnia zmagasz się z intensywnym światłem wpadającym do okien, tego typu telewizor jest w sam raz dla Ciebie! Ponadto tego typu telewizory tworzone są zazwyczaj w pięknych, nowoczesnych ramach – i prezentują się doskonale!

Co jest istotne przy korzystaniu z tego ekranu? Ustawienie kanapy i foteli na wprost niego. Tylko wówczas można rzeczywiście korzystać ze wszystkich jego zalet – usadawiając się z boku raczej nie będziemy nic lepiej widzieć.

Jaki telewizor najlepszy?

Jaki zakrzywiony telewizor będzie najlepiej prezentował się w nowoczesnym wnętrzu? Co najbardziej zaimponuje gościom i co pozwoli Ci cieszyć oko lepszą jakością obrazu niż dotychczas?

Samsung JU6510

Pochodzący z serii 6 Samsung JU6510 to marzenie wielu pań i panów! Posiada zakrzywiony ekran UHD, wyposażony jest w WiFi i można go nabyć w rewelacyjnej, 40, 48 lub 55-calowej wersji. To inteligentny telewizor (SmartTV), w zakrzywionej, białej ramie, doskonale komponującej się z meblami w różnorakiej, kolorystycznej tonacji. Biel oprawy rozjaśnia zresztą wnętrze zbyt ciemne. Podstawa telewizora ma kształt litery T, jednak można go umieścić również na gustownym, nowoczesnym stojaku.

Telewizor może być sterowany głosem, smartfonem i współpracuje z innymi, elektronicznymi gadżetami. Jest pełen fantastycznych aplikacji i tak skonstruowany, aby zapewniać jak najwyższą jakość dźwięku i obrazu. Można go nabyć na stronie sklepsamsung.pl. W swej najtańszej wersji kosztuje jedynie 3 i pół tysiąca złotych. Sklepsamsung.pl umożliwia zresztą zakup telewizora na raty.

Sony S9

Również i firma Sony zdecydowała się na stworzenie doskonałego wizualnie i technicznie produktu – jeśli chcesz mieć telewizor w czarnej ramie, ze srebrną podstawą i wykończeniami, jest to model dla Ciebie. Sony S9 wpisuje się w trend tworzenia sprzętów o srebrnym połysku, dzięki czemu prezentują się one nader nowocześnie.

Co zyskujesz wraz z zakrzywionym, doskonałym wizualnie telewizorem? Obraz 4K, emitowany w różnych kierunkach, wysoki jakościowo dźwięk, możliwość wyświetlania obrazu w 3D, a także funkcję korzystania z Internetu, dzięki możliwościom bezprzewodowym telewizora (NFC, WiFi) i aplikacjom SmartTV.

LG 55EA980V

Firma LG reklamowała ten model jako pierwszy na świecie telewizor OLED z zakrzywionym ekranem. Ekran dopasowano do pola widzenia człowieka, a do tego wyposażono telewizor w funkcje korekcji kolorów, konwersję obrazu 2D do 3D, a także pilota, którym można sterować przy pomocy głosu. Telewizor należy zresztą do grupy Smart TV, dlatego też posiada wszystkie płynące z tego zalety.

Warto jednak opowiedzieć więcej o jego znakomitym wyglądzie – po białej i srebrno-czarnej obudowie, nadchodzi czas na propozycję firmy LG, która zapewnia swoim klientom telewizor w ramie przezroczystej! Umieszczono go na przezroczystej podstawie Crystal Stand o interesującym kształcie. Nawet głośniki są przezroczyste! Ponadto model jest smukły i lekki – wygląda jak kartka papieru ustawiona na blacie! Doskonale prezentuje się we wnętrzach.

Posted by:

Marcin

2 komentarze

  1. Mic342 -  7 lutego 2016 - 12:04

    Tak, to coraz bardziej popularny segment na rynku telewizorów. Oby nie skończył podobnie jak telewizory 3D, w których funkcja 3D jest tylko wyznacznikiem jakości matrycy. Czas pokaże…

    Odpowiedz

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to Top