dziecięce pranie wiszące na sznurze

Pranie ubranek dziecka – w czym i jak?

Pranie dziecięcych ubranek wymaga szczególnej dbałości. Zarazki, które nie są niebezpieczne dla dorosłego, mogą okazać się szkodliwe dla małego dziecka. Choć sumiennie pracujesz nad tym, aby otoczenie maluszka utrzymać w czystości, to codzienne czynności sprawiają, że drobnoustroje i tak osiadają na ubrankach. Młode mamy często nie zdają sobie też sprawy, że nowo zakupione ciuszki są również siedliskiem kurzu, roztoczy i zarazków.

Małe dzieci mają delikatniejszą i bardziej wrażliwą skórę – to właśnie dlatego zaleca się myć ubranka w specjalnych, delikatnych środkach.

Jak wybrać środki piorące?

Ustaliliśmy już, że proszek powinien być delikatniejszy, niż ten do prania ubrań dorosłych domowników. Ale co to oznacza? Przede wszystkim powinnaś sprawdzić, czy w składzie nie ma kwasu borowego bądź silnych detergentów. Wybieraj też te bezzapachowe i bez barwników. Warto sprawdzić, czy środek do prania posiada atest Centrum Zdrowia Dziecka bądź Instytutu Matki i Dziecka.

Ekologiczny Proszek do Prania marki Bio-D to uniwersalny, skoncentrowany preparat, który można stosować do prania mechanicznego i ręcznego. Zawiera niewielkie ilości mydeł roślinnych, w efekcie nie powoduje obciążenia tkanin – dzięki temu środek można stosować również do mycia ubranek z bambusa.

Ciekawą metodą czyszczenia ubrań są też kule Ecoballs. Jest to prawdziwa rewolucja. Dlaczego? Zestaw od Aloe Vera zawiera dwie kule wypełnione środkiem piorącym, który starcza aż na 240 prań. Po wykorzystaniu środka, nie trzeba wyrzucać osłonek – wystarczy dokupić granulki i uzupełnić nimi kule. Jest to doskonała alternatywa dla proszków. Dodatkowo Ecoballs zmiękczają nawet twardą wodę, nie ma więc potrzeby używania płynów do płukania.

Natomiast firma BIO-LIFE podeszła do sprawy nieco inaczej i wypuściła na rynek FabriCleanse – dodatek do prania neutralizujący alergeny zawarte w tkaninach. Jest to środek nietestowany na zwierzętach. Czyści ubrania z ponad 95% zawartości pyłków, alergenów odzwierzęcych i roztoczy bez względu na temperaturę prania.

Jak prać ubranka dziecięce?

Pranie dziecięcych ubranek kojarzy się z gotowaniem ciuszków, ewentualnie wrzuceniem ich do pralki i ustawieniem wysokiej temperatury. Nic bardziej mylnego – nowoczesne środki czystości pozwalają na użycie niższej temperatury (30-40 stopni), co wpływa korzystnie na wygląd i trwałość ubranek.

Ważne jest też dodatkowe płukanie, jeśli więc możesz zaprogramować tak pralkę -zrób to. Jeśli nie, możesz porządnie wypłukać je ręcznie lub wyprać po raz drugi, tym razem już bez środków czystości. Dlaczego jest to tak istotne? Ryzyko, że płyn lub proszek pozostaną na powierzchni materiału, jest małe. Nie warto jednak kusić losu, ponieważ takie pozostałości mogą podrażnić skórę maluszka.

Posted by:

Marcin

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top