Ogród

Porządek w ogrodzie

Mając działkę, ogród lub inny zagospodarowany kawałek ziemi, niezależnie od ich kształtu, wielkości czy innych parametrów, palącym problemem zazwyczaj staje się kwestia odpowiedniego uporządkowania przestrzeni oraz przechowywania we właściwych warunkach wszelkiego rodzaju narzędzi i przyborów pomocnych w codziennych pracach. Mając do wyboru wiele różnych opcji, wybór najwłaściwszego wyjścia staje się całkiem sporym wyzwaniem.

Naturalnym rozwiązaniem tej kwestii w pierwszej chwili wydaje się przechowywanie wszystkiego w podręcznym magazynku, tej tak zwanej, przysłowiowej, szopie. Na ogół są to pomieszczenia zadaszone, zamykane, dość dobrze chroniące swą zawartość. Przechowywane w nich, na przykład, sprzęty elektryczne są stosunkowo bezpieczne przed działaniem czynników atmosferycznych. Dla dużych i zajmujących znaczną ilość miejsca narzędzi ogrodowych w rodzaju kosiarki, ciężko wyobrazić sobie lepsze lokum do przechowywania. Dla mniejszych przedmiotów nie jest to niestety rozwiązanie idealne, dużo bardziej na miejscu wydaje się przechowywanie ich w mniejszych organizerach, w rodzaju skrzyń. Mają one jedną, główną przewagę nad wymienionymi wcześniej lokalizacjami – jest to mobilność.

Skrzynia KeterO ile raz postawiony budynek gospodarczy musi w tym miejscu zostać już na zawsze, bo ewentualne przenosiny wiążą się z kompletną rozbiórką obiektu, to skrzynie, kiedy są puste, można przenosić z miejsca na miejsce właściwie bez wysiłku. Oczywiście także można je podzielić według kilku kryteriów – na przykład według materiału z którego zostały zbudowane. Tradycyjnym materiałem, jaki jest do tego stosowany jest drewno – łatwo dostępne, proste w obróbce, niestety także niezbyt trwałe i trudne w utrzymaniu w czystości. Wymaga także, z racji tego, że wystawione jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – śniegu, deszczu, mrozu, częstego odnawiania. Alternatywą dla nich są skrzynie wykonane z plastiku, czego przykładem jest na przykład skrzynia Keter. Plastik, w stosunku do drewna, dużo łatwiej utrzymać w czystości, wystarczy do tego myjka ciśnieniowa lub po prostu mokry kawałek materiału i detergent. Tworzywo sztuczne ma także znacznie mniejszą masę właściwą od drewna, w związku z czym łatwiej ustawić ją w odpowiednim ku temu miejscu.

Kwestie porządku w ogrodzie są trudnym tematem, ale dzięki zastosowaniu odpowiednich pomocy, można w tym temacie osiągnąć bardzo wiele niewielkimi środkami. Wystarczy niewielki budynek gospodarczy w połączeniu z jednym lub więcej mniejszymi pojemnikami i wszędzie zapanuje porządek.

Posted by:

Goldi

2 komentarze

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top