artigla

Naklejka na ścianę – hit czy kit?

Stare powiedzenie mówi, że moda co jakiś czas wraca, ale w nieco zmodyfikowanej formie. Kilkanaście lat temu pokoje naszych babć i dziadków były zdobione tapetami. Później nasi rodzice woleli inwestować w farby i powłoki na ścianę, które tworzyły różne efekty, np. piasek czy modną przecierkę. Dzisiaj wiele osób decyduje się na ozdobienie swojego pokoju naklejkami na ścianę. Czy będzie to nowy, modny trend czy kolejny, jednosezonowy kicz?

O co chodzi z tymi naklejkami?

Jedni stwierdzą, że to ciekawe, nowoczesne rozwiązanie, inni będą woleli tradycyjne metody zdobienia ścian. Jednak mając do dyspozycji dzisiejszą technologię, naklejki na ścianę mogą być tak naprawdę małymi dziełami sztuki. Wiele osób martwi się, że naklejka ścienna będzie nieestetycznie odbijać światło dzienne i przez to będzie się słabo prezentowała. O ile dawniej był z tym problem, to teraz można kupić takie naklejki naścienne, które tego efektu nie powodują – a co więcej wyglądają bardzo realistycznie. Naklejka na ścianę jest o tyle lepsza niż zwykły rysunek, że jest tańsza, można ją w dowolnej chwili zdjąć, a przebierać możemy w bardzo wielu motywach i wzorach.

Jaką naklejkę ścienną kupić?

Przede wszystkim zastanówmy się do jakiego pomieszczenia chcemy dobrać naszą naklejkę. Dużym powodzeniem cieszą się obecnie napisy. Szczególnie w sypialni małżonkowie wybierają naklejkę z romantyczną sentencją. Do kuchni warto zastanowić się nad jakimś motywem związanym z gotowaniem. Duże pole manewru mamy wśród pokojów dziecięcych – no bo który maluch nie ucieszy się z Elzy czy Kubusia Puchatka? Naklejki naścienne nadają się nie tylko do domu rodzinnego, ale także do miejsca pracy aby podkreślić charakter miejsca. Należy tylko pamiętać, aby naklejka na ścianę było odpowiednio dobrana do kolorystyki i miejsca.

Niestety, na rynku mamy bardzo dużo naklejek naściennych, które są sprowadzane z Chin i kusza bardzo niską ceną. Pamiętajmy jednak, że rażąco niska cena zawsze powinna zwrócić nasza uwagę. Naklejka na ścianę, która jest dobrej jakości, będzie się charakteryzowała tym, że klej na którym będziemy ją mocować nie zniszczy naszej ściany i pozwoli w razie potrzeby bezproblemowo usunąć naklejkę – bez konieczności ponownego malowania pokoju. Przecież nie chcemy, aby farba odeszła wraz z klejem kiedy się okaże, że chcemy zmienić motyw. Naklejka dobrej jakości zapewni nam także to, że nie będzie się marszczyć czy odchodzić od ściany po niedługim czasie. Firmy takie jak artiglo.pl pakują swoje produkty w specjalne pudełka, dzięki którym od razu po wyciągnięciu jest ona gotowa na aplikację na ścianę. Starajmy się szukać naklejek ściennych innych niż w kształcie prostokąta (najlepiej dopasowanych do konturów obrazka), bowiem gdy wybieramy naklejkę prostokątną, która nie jest cała wypełniona motywem, wygląda to bardzo nieestetycznie. Wybierając naklejkę ścienną starajmy się dobrać odpowiedni rozmiar – zbyt duża przytłoczy mały pokój, natomiast zbyt mała może pozostać niezauważona.

To czy naklejka ścienna będzie hitem czy kitem zależy tylko od nas samych. Jeżeli wybierzemy produkt niskiej jakości, czy też dobierzemy go nieodpowiednio do stylu naszego pomieszczenia, to naklejka będzie psuła wizerunek całego pokoju. Natomiast jeżeli podejdziemy mądrze do naszego zakupu to okaże się, że mamy piękny, ciekawy i oryginalny szczegół, upiększający nasza ścianę.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top