pierścionek zaręczynowy

Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe

Złote, platynowe, z diamentem, kolorowymi kamieniami szlachetnymi – wzorów pierścionków zaręczynowych jest wiele, a jubilerzy cały czas pracują nad nowymi pomysłami. Zobacz, czym zaskoczyli w tym sezonie i jakie trendy w jubilerstwie są teraz najpopularniejsze.

Złoto? Tak, ale nie żółte

Mimo że nadal powszechnie dostępne w ofercie wszystkich salonów jubilerskich i sklepów z biżuterią, żółte złoto musiało ustąpić miejsca jego innym odcieniom. Coraz popularniejsza staje się jego biała wersja, a rok 2015 z pewnością można nazwać najlepszym czasem różowego złota. Jest ono chętnie wybierane przez przyszłych małżonków i znajduje się w licznych kolekcjach na ten sezon. Hitem stały się pierścionki zaręczynowe łączące dwa kolory złota: biały i różowy. Do tak wykonanej biżuterii wystarczy dodać klasyczny diament i piękna, oryginalna ozdoba jest gotowa. Pasuje także do różnych rodzajów obrączek, co jest kolejną jej zaletą.

Kolorowe kamienie szlachetne

Ci, którzy nie przepadają za przezroczystym blaskiem diamentów, będą w tym sezonie zachwyceni, ponieważ do łask wracają kolorowe kamienie szlachetne. Lśniące czerwone rubiny, niebieskie szafiry, zielone szmaragdy i inne ozdoby pierścionków zaręczynowych można teraz podziwiać w ofercie wszystkich najlepszych salonów jubilerskich. A po tym jak książę William podarował swojej przyszłej żonie pierścionek z 18-karatowym szafirem, który należał wcześniej do jego matki księżnej Diany, biżuteria z kolorowymi kamieniami stała się jeszcze popularniejsza.

Oryginalny szlif

Jaki szlif kamienia szlachetnego jest najromantyczniejszy? Oczywiście serce. Diament w takim kształcie jest jednym z najbardziej skomplikowanych szlifów, dlatego wykonują go tylko najlepsi jubilerzy. Wymaga poświęcenia części karatów, a zarazem niezwykłej precyzji, aby wykonać idealnie symetryczne serce. Ten symbol miłości zdobiący pierścionki zaręczynowe należy do bardzo rzadkich, jest więc jednym z najbardziej poszukiwanych na jubilerskim rynku.

Jakie pierścionki są najpopularniejsze?

Jednymi z najczęściej kupowanych są od lat pierścionki zaręczynowe wysadzane klasycznym diamentem. Chaton, czyli wzór, w którym ten kamień szlachetny znajduje się w oprawie białego lub żółtego złota, cały czas uchodzi za najpopularniejszy. Specjaliści przewidują, że taki trend utrzyma się jeszcze przez wiele lat, ponieważ brylanty stały się już prawie symbolem narzeczeństwa. Nie bez znaczenia jest tu wpływ amerykańskich gwiazd, które zwykle podczas zaręczyn dostają pierścionki właśnie z tym kamieniem. 18-karatowy diament jest ozdobą biżuterii Beyonce, 20-karatowy kamień otrzymała od Kanye Westa Kim Kardashian, a 10-karatowy diament i otaczające go mniejsze, bliźniaczo do siebie podobne, otrzymała Angelina Jolie od Brada Pitta.

Aby więc połączyć ten motyw z obowiązującymi trendami, można wybrać asymetryczny pierścionek zaręczynowy, oryginalny kształt, nowoczesny, futurystyczny wzór lub zestawić diament z innymi, kolorowymi kamieniami szlachetnymi.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top