różnokolorowe tkaniny

Moda na ręcznie robione ubrania i ozdoby

Przez kilka ostatnich sezonów królowały niepodzielnie ubrania, tworzone przez uznanych projektantów. Jednak pojawił się również silny trend na rękodzieło. Ręcznie robiona biżuteria, ozdoby czy dodatki są obecnie tak samo pożądane jak markowe ubrania, które można dostać w wielu sieciówkach

Równocześnie zaczęły powstawać videoblogi i specjalne serwisy, w których wielbiciele ręcznie robionych dodatków czy biżuterii mogą korzystać z porad i wykonywać podobne rzeczy. Wśród młodzieży zapanowała moda na bransoletki z kolorowych gumek, na wybiegach nadal można zobaczyć etniczną biżuterię, wykorzystującą drewno, skórę czy pióra, coraz więcej modnych kobiet nosi ręcznie robione szale, czapki albo torebki.

Nieco więcej możliwości mają osoby, które potrafią szyć. Tkaniny bawełniane, wełniane czy łączące np. elanę i poliester świetnie się sprawdzą do uszycia ubrań nie tylko na co dzień. Przy szyciu ubrań także przydadzą się inspiracje oraz gotowe wykroje, które można znaleźć w internecie oraz w wielu gazetach. Czasem uszycie spódnicy czy torebki z materiału może trwać zaledwie kilka minut, oczywiście pod warunkiem, że do dyspozycji jest maszyna do szycia. Jednak wymyślna sukienka, żakiet czy torebka z kilkoma kieszeniami powinny być wcześniej przez kogoś uszyte, a sam wykrój sprawdzony.

Gotowe wykroje bardzo często można dostosować do własnych potrzeb. Wykrój spódnicy zazwyczaj jest wykonany w jakimś dosyć popularnym rozmiarze, najczęściej 38-40. Bardzo często taki wykrój można odpowiednio przerobić zmieniając wybrane wymiary ubrania.

Przygodę z samodzielnie uszytymi ubraniami warto rozpocząć od rzeczy najprostszych. Łatwe do wykonania są letnie spódnice czy torby na zakupy, nie ma jednak przeciwwskazań dla osób, które chcą uszyć coś bardziej skomplikowanego. Natomiast istotny jest wybór tkaniny, z której mają powstać samodzielnie uszyte ubrania czy dodatki. Zdecydowanie najłatwiej szyje się materiały bawełniane, ale już wełna czy materiał oparty na poliestrze może się ściągać i wymagać pewnej wprawy przy szyciu. Dlatego zawsze warto rozpocząć pracę z danym materiałem od przykładowego przeszycia. Pozwoli to na ocenienie finalnego wyglądu szwów.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top