ascetyczna kuchnia

Meble designerskie czy sieciowe?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób urządzić mieszkanie. Czy inwestować w drogie, ale oryginalne meble designerskie czy skusić się na tańsze, jednak umasowione meble z popularnych sieciówek? Rozwiązań jest kilka.

Design nie musi być drogi

Chociaż w obiegowej opinii meble designerskie są znacznie droższe od propozycji sklepów sieciowych, prawda jest inna. Design to nic innego, jak sztuka użytkowa. Na rynku funkcjonuje bardzo wielu projektantów, w związku z czym nie zawsze to, co autorskie, oznacza wysoką cenę. Wielu młodych twórców wystawia swoje pierwsze meble, nie narzucając wysokiej marży. Uznani projektanci też często obniżają cenę, chociażby dlatego, że produkcja mebli staniała w ostatnich latach. Co istotne, wybór między sieciówką a designem nie musi by radykalny. Czasami niewielki dodatek sprawia, że mieszkanie nabiera klimatu. Industrialna lampa, rustykalna rama do okna, oryginalny stół z powykręcanymi nogami mogą tak wkomponować się w naszą przestrzeń, że pozostałe meble i dodatki nabiorą smaku. Czasami design nie opłaca się. Na przykład nasz budżet jest napięty a różnica pomiędzy poszczególnymi meblami nie jest widoczna. Chociaż włoski projektant gwarantuje nam na przykład dożywotnią gwarancję, i tak bardziej opłaca się kupić mebel w rozsądnej cenie, a design zostawić na lepsze czasy.

Gdzie znaleźć designerskie meble?

Opcji jest bardzo wiele. Koneserzy i architekci wnętrz korzystają najczęściej z targów meblowych, szczególnie prestiżowych edycji włoskich. Jeśli nie wybierasz się za granicę i nie czujesz na siłach, żeby zrobić porządne rozeznanie, możesz skorzystać z sieci. To kopalnia naprawdę dobrych stron wnętrzarskich. Świetną propozycją jest portal pytanieomieszkanie.pl, który zawiera profesjonalne porady, zdjęcia realizacji oraz pomysły dla wszystkich, którym marzy się piękny dom. Dla bardziej cierpliwych polecamy magazyny branżowe albo nawet…wizytę w bibliotece. Stare foldery, czy książki o architekturze wnętrz mogą być na prawdę inspirujące. Nie warto się spieszyć, ponieważ wnętrze mieszkania wymienia się co kilka – kilkanaście lat, warto więc poświęcić mu więcej namysłu. Urządzenie wnętrza to świetna zabawa. Jeśli złapiesz bakcyla być może stanie się Twoją największą pasją?

Co z sieciówkami?

Wszystko zależy od sklepu, naszej kieszeni, gustu. Snobistyczna moda na omijanie sieciówek nie bierze pod uwagę kilku rzeczy. W wielkopowierzchniowych sklepach również dostajemy gwarancję na meble. Większość produktów wykonana jest starannie, w przeciwnym razie konkurencja wygryzłaby je. Sieciówek nie stać na niemodne meble. To oznacza, że każdy projekt do masowej produkcji konsultowany jest z projektantami i najczęściej wzorowany na bieżących trendach. Projektanci wielkich firm meblarskich również muszą wykazywać się smakiem. Oczywiście są to mniej innowacyjne projekty, ale ostatecznie większości z nas zależy przede wszystkim na wygodzie. Każdy zakup należy dostosować do własnych potrzeb, nawet jeśli oznacza to, że nie będzie gonił najświeższych trendów.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top