piękna twarz

Lipofilling – przeszczep własną tkankę tłuszczową i wypełnij zmarszczki, powiększ piersi i ujędrnij pośladki

Dla większości z nas nadmiar tkanki tłuszczowej to defekt estetyczny, którego jak najszybciej chcemy się pozbyć. Warto jednak wiedzieć, że znienawidzona zwłaszcza przez panie tkanka tłuszczowa znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej. O tym, w jaki sposób można ją wykorzystać opowiadają specjaliści z Klinik Bieńkowscy Esteticmed.

Czemu służy lipofilling?

Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Esteticmed.pl lipofilling pozwala pozbyć się tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała i wymodelować dzięki niej inne jego obszary.

Warto wiedzieć, że lipofilling nie tylko pozwala ujędrnić pośladki czy powiększyć piersi, lecz również opóźnia proces starzenia się skóry i łagodzi jego skutki. W tym ujęciu lipofilling byłby zatem czymś więcej niż tylko zabiegiem nowoczesnej medycyny estetycznej – przekonują doświadczeni lekarze z mającej swoje filie w Bydgoszczy i Częstochowie Kliniki Bieńkowscy Esteticmed. Właściwie przeprowadzony lipofilling sprawia również, że nasza skóra staje się lepiej odżywiona, odpowiednio nawilżona i szybciej się regeneruje (np. po innych zabiegach medycyny estetycznej). Ze względu na fakt, iż zabieg ten przyspiesza proces regeneracji skóry jest on często wykorzystywany do redukcji blizn oraz zmian spowodowanych radioterapią.

Kiedy warto zdecydować się na lipofilling?

Na przeszczep własnej tkanki tłuszczowej należy zdecydować się wtedy, gdy chcemy pozbyć się zmarszczek, wymodelować pośladki czy odmłodzić skórę twarzy lub dłoni. Lipofilling umożliwia również ogólne wymodelowanie sylwetki, wyszczuplenie bioder i dodanie objętości piersiom czy innym partiom ciała.

Czy lipofilling to skuteczny zabieg?

Skuteczność tego zabiegu medycyny estetycznej gwarantuje użycie jednej z najnowocześniejszych wirówek służących do separacji tkanki tłuszczowej – mówią eksperci z Kliniki Esteticmed. Istotą lipofillingu jest pobranie tkanki tłuszczowej (zazwyczaj pobiera się ją z tych miejsc, w których jest jej za dużo lub wystarczająco dużo, tj. z ud, kolan, brzucha czy pośladków), odpowiednim jej przygotowaniu, a następnie przeszczepieniu jej w wybrane wcześniej partie ciała. Zastosowanie wirówki w znaczący sposób podnosi skuteczność zabiegu, a sam proces wirowania umożliwia oczyszczenie tkanki tłuszczowej z płynów i pozostawienie zdrowych i najbardziej wartościowych komórek – wyjaśniają lekarze pracujący w Klinikach Esteticmed. Tak przygotowaną tkankę można wszczepić tam, gdzie skórze brakuje objętości lub gdzie widoczne są pierwsze oznaki jej starzenia się. Z naszej praktyki klinicznej wynika, że do najczęściej poddawanych zabiegowi miejsc należy zaliczyć biust, pośladki i skórę twarzy (likwidacja zmarszczek).

Jakie są zalety lipofillingu?

Jest ich sporo, jednak wśród tych najważniejszych należy wymienić niewielkie ryzyko wystąpienia powikłań i alergii, co wiąże się z tym, że pacjentowi wszczepiany jest jego własny materiał. Brak okresu rekonwalescencji oraz efekty widoczne już po pierwszym zabiegu to kolejne przyczyny popularności lipofillingu. Dla naszych pacjentek liczy się również to, że zabieg ten daje spektakularne i widoczne gołym okiem rezultaty: w przypadku piersi pozwala nadać im pożądany kształt oraz powiększyć je nawet o jeden rozmiar, zaś w przypadku skóry twarzy likwiduje zmarszczki i blizny oraz pobudza skórę do regeneracji – mówią eksperci z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed. Warto również dodać, że efekt wypełnienia jest natychmiastowy i trwały, a sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, co minimalizuje doznania bólowe pacjenta.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Lipofilling to w 100% bezpieczny zabieg, stąd też przeciwwskazania do jego wykonania są naprawdę nieliczne. Jedynym przeciwwskazaniem jest tak naprawdę bardzo niska waga pacjenta, bowiem w takim przypadku nie istnieje możliwość pobrania materiału koniecznego do wykonania zabiegu – mówią eksperci w dziedzinie medycyny estetycznej z Kliniki Esteticmed.pl.

Chcesz powiększyć biust? Pozbyć się zmarszczek i blizn? Zlikwidować cienie pod oczami? Wymodelować ciało? Umów się na zabieg lipofillingu i przekonaj się, jak wspaniałe efekty daje przeszczep własnej tkanki tłuszczowej!

Więcej na stronie: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top