Piękna pani w kurtce na tle zimowej scenerii

Kurtki zimowe damskie – jak rozpocząć sezon?

Jesienią warto wybrać się do sklepów na poszukiwania kurtki zimowej. Uchroni nas to przed kupowaniem na szybko pierwszej lepszej rzeczy w brzegu, gdy nagle spadnie temperatura, a my pozostaniemy bez wierzchniego okrycia.

Często przedłużamy wiele decyzji zakupowych, przekładamy je na czas, gdy na przykład nadejdzie zima. Co roku zdarza się tak, że nagłe zmiany pogody i obniżenia temperatur następują z dnia na dzień. Wtedy wiele z nas rusza do sklepu i kupuje na szybko coś, czego w następnym sezonie nie chcemy nosić. Po co tak robić?

Kurtki zimowe damskie – wybieraj rozsądnie

Kurtki zimowe damskie zmieniają swoje fasony każdej zimy. Przeważnie kupno takiej kurtki to spory wydatek, dlatego warto wydać pieniądze na taki model, który się nam podoba, za szybko nie wyjdzie z mody i będziemy mogły założyć tę samą kurtkę jeszcze za rok lub dwa lata.

Znajdź swój model wcześniej

Jeżeli wybierzesz się do sklepu odpowiednio wcześniej, będziesz mieć dużo czasu na decyzję. Wśród modeli kurtek znajdziesz taką, w której się czujesz i wyglądasz najlepiej. Poza tym wcześniejszy wybór da ci czas na zaoszczędzenie pieniędzy, które chcesz przeznaczyć na wybrany model. Kurtki zimowe damskie dobrej jakości nie należą do najtańszych, dlatego warto zdecydować wcześniej i zacząć odkładać. W innym wypadku, wydatek kilkuset złotych w jednym miesiącu może nas zbyt mocno obciążyć.

Dopasuj do swojej figury

Zimowa moda potrafi być często krzywdząca. Niefortunne wybory mogą się kończyć tym, że zamiast wyglądać ładnie i seksownie, bliżej nam będzie do ludzika z logo Michelin.

Puchówki tylko z puchu

Jeżeli decydujesz się na puchowy model kurtki, pamiętaj, aby wybierać tylko kurtki zimowe damskie, które wypełnione są naturalnym puchem. Dopasowuje się on do naszej sylwetki, nie powodując efektu balona, co często czynią nieelastyczne puchy sztuczne. Poza tym ważne są także motywy cieplne. Tylko naturalny puch daje takie ciepło, że wystarczy czasem pod kurtkę założyć jedynie koszulkę. Takie kurtki są lekkie i cienkie, jednak bardzo ciepłe. Puch naturalny także pozwala naszej skórze oddychać, a to bardzo ważne zimową porą.

Uwaga na pseudo taliowanie

Niektóre kiepsko uszyte kurtki zamiast podkreślać naszą talię, tworzą efekt wielkiego wystającego brzuszka. Na pewno wielu z was zdarzyło się kiedyś, gdy ktoś wam ustąpił miejsce w autobusie, jako kobiecie ciężarnej, podczas, gdy w ciąży nie byłyście? Otóż to właśnie efekt, który dają nieprawidłowo uszyte kurtki zimowe z paskiem lub wciętą talią. Przed kupnem takiego modelu dokładnie go przymierzcie, najlepiej na sweter (nosić będziecie płaszcz także w duże mrozy) i zobaczcie jak się układa.

Długość ma znaczenie

Każda figura ma inne upodobania, dotyczące długości. Weźmy pod uwagę nasze indywidualne potrzeby. Większą pupę lepiej zakryć dłuższą kurtką za pupę, zbyt chude nogi można schować pod kurtko-płaszczyk, duże ramiona ukryjesz rozszerzanym dołem kurtki, itd.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top