Krakowski rynek o poranku

Kraków – miasto, które trzeba odwiedzić

Kraków to najbardziej rozpoznawalne na świecie polskie miasto. Dawna stolica kraju przyciąga turystów ze wszystkich zakątków globu, oferując nie tylko możliwość spędzenia czasu wśród mnóstwa historycznych zabytków, ale również i dzięki bogatej ofercie rozrywkowej. Ale nie tylko turyści z zagranicy chcą zobaczyć to piękne miasto. Również i Polacy powinni odwiedzić je choćby raz w życiu, a jeśli mieszka się na drugim końcu kraju, to nie problem, ab dostać się do niego w godzinę.

Loty do Krakowa – szybciej, niż autostradą!

Jeśli mieszka się nad Bałtykiem, wówczas podróż do Krakowa to cała wyprawa – nawet jadąc autostradami, należy poświęcić na to większość dnia. Można jednak skorzystać z oferty tanich linii lotniczych i polecieć tam np. z portu lotniczego w Gdańsku. Loty do Krakowa to wydatek znacznie mniejszy niż koszty paliwa, jakie trzeba wybrać na pokonanie tego dystansu. Najniższe ceny za bilety tam i z powrotem to zaledwie 85 złotych – tyle właśnie trzeba, aby wsiąść do samolotu we wspomnianym Gdańsku i już po godzinie zobaczyć lotnisko Kraków-Balice, z którego do śródmieścia można udać się za pomocą specjalnie w tym celu przygotowanej linii kolejki podmiejskiej (czas podróży to ok. 25 minut). Jeśli mieszka się za granicą, wówczas również łatwo znaleźć połączenia – loty do Krakowa odbywają się z Londynu, Paryża i wielu innych europejskich miast.

Co trzeba zobaczyć w Krakowie?

Zwiedzanie Krakowa najlepiej zacząć od rynku głównego, położonego 5 minut drogi od krakowskiego dworca głównego. A na rynku głównym punkty obowiązkowe to Sukiennice, Kościół Mariacki oraz podziemia. Co dalej? Tu możliwości jest wiele, ale być w Krakowie i nie odwiedzić Wawelu po prostu nie można. Znajdują się tam Zamek Królewski oraz katedra. A skoro jest się już na Wawelu, to koniecznie trzeba zobaczyć słynną Smoczą Jamę, gdzie według legendy żył przed wiekami straszliwy smok. Wart uwagi jest także Kazimierz – dawna żydowska dzielnica miasta, której historia sięga czasów króla Kazimierza Wielkiego. Kraków to także liczne muzea, rozrzucone po całym mieście – na szczęście dzięki rozbudowanej komunikacji miejskiej można dostać się do każdego jego zakątka. Na uwagę zasługuje mnóstwo miejsc, zaczynając od ogrodu zoologicznego, kończąc na muzeum lotnictwa.

A co po zwiedzaniu?

Zwiedzanie Krakowa to czynność, na która jeden dzień nie wystarczy. W przerwach można skorzystać z jednej z licznych restauracji, gdzie serwowane są potrawy z kuchni całego świata, odwiedzić któryś z licznych pubów, a wieczorami – bawić się na licznych imprezach i dyskotekach. Kraków jest miastem, które spodoba się zarówno miłośnikom kultury, jak i imprezowania. A informacje o wszystkich tanich lotach do niego można znaleźć np. w serwisie Fru, który gromadzi informacje o nich w jednym miejscu.

Posted by:

Marcin

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top