Kosmetyki

Kosmetyki do twarzy, które odwrócą działanie czasu

Największym wrogiem pięknej skóry jest czas. Wraz z jego upływem, skóra traci jędrność, pojawiają się na niej zmarszczki i niedoskonałości, z którymi trzeba walczyć każdego dnia. Aby utrzymać młody wygląd na dłużej nie trzeba korzystać z drogich zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Wystarczy wybrać odpowiednie kosmetyki do twarzy.

  1. Podstawowe kosmetyki do twarzy
  2. Odmładzające kosmetyki – kiedy zacząć ich używać?
  3. Naturalne kosmetyki do pielęgnacji

Odmładzające działanie kosmetyków do twarzy to nie mit. Właściwie dobrany krem nawilżający i przeciwzmarszczkowy może skutecznie zatrzymać zmiany zachodzące na skórze, opóźnić powstawanie zmarszczek i zapobiegać niedoskonałościom.

Podstawowe kosmetyki do twarzy

Pielęgnacja skóry twarzy powinna przebiegać w trzech głównych krokach – oczyszczenie, tonizowanie i nawilżenie. Zdrowa skóra, to czysta skóra, dlatego przede wszystkim należy wybrać odpowiednie do rodzaju cery kosmetyki oczyszczające. Powinny one dokładnie usuwać nie tylko codzienny makijaż, ale również inne zanieczyszczenia, łącznie z nadmiarem wydzielanego przez skórę sebum, które odpowiada w dużej mierze za zapychanie się porów skórnych. Nie mniej ważne jest tonizowanie, a więc przywrócenie skórze twarzy właściwego dla niej pH. Wiele kosmetyków oczyszczających działa agresywnie, wysuszając skórę i naruszając jej naturalną barierę ochronną, czyli płaszcz wodno-lipidowy. Regularne używanie produktów tonizujących dodatkowo oczyszcza skórę i przywraca jej kwaśny odczyn (zbliżony do wartości 5,5 pH). Dzięki temu skóra lepiej radzi sobie z codziennymi wyzwaniami – kwaśny odczyn zapobiega powstawaniu niedoskonałości. Ostatnim elementem jest krem nawilżający, który dogłębnie nawilży skórę i dostarczy jej niezbędnych składników, pozwalających na odbudowę powierzchniowych uszkodzeń.

Odmładzające kosmetyki – kiedy zacząć ich używać?

Każda kobieta jest inna, dlatego nie ma uniwersalnej granicy wieku, po przekroczeniu której należy do codziennej pielęgnacji wprowadzić kosmetyki odmładzające. Panie powinny obserwować swoją skórę twarzy i reagować na pojawiające się oznaki upływającego czasu. W drogeriach można spotkać kosmetyki odmładzające dla pań po 30. roku życia, choć wiele kobiet w tym wieku nie potrzebuje jeszcze specjalistycznych kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Kosmetyki odmładzające zawierają m.in. peptydy, witaminę C i retinoidy. Te ostatnie mają wszechstronne działanie – nie tylko zapobiegają powstawaniu zmarszczek, ale również redukują przebarwienia i plamy, regulują przetłuszczanie się skóry i występowanie zmian trądzikowych.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji

Mnóstwo dostępnych na rynku kosmetyków do twarzy nie spełnia swojej roli, ponieważ ich skład z jednej strony działa na skórę odżywczo, a z drugiej zaburza jej funkcjonowanie w innym aspekcie. Wszystko to ze względu na obecność w składzie sztucznych substancji, które mogą działać zapychająco na pory lub uszkadzać płaszcz wodno-lipidowy. Remedium na ten problem stanowią naturalne kosmetyki do twarzy, np. kosmetyki Samarite.

Skład naturalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy opiera się na wyciągach z ziół, kwiatów i innych roślin. Pozbawiony jest substancji mogących nadmiernie wysuszać skórę lub zaburzać jej naturalne procesy odbudowy. Jak sama nazwa wskazuje, kosmetyki naturalne czerpią to co najlepsze z natury, zazwyczaj są delikatne dla skóry, dlatego mogą je stosować nawet posiadaczki cery skłonnej do trądziku, wyprysków, zaskórników i innych zmian skórnych, a nawet alergiczki.

Źródło: materiał zewnętrzny

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top