demakijaż

Kosmetyki do oczyszczania twarzy i demakijażu – dopasuj je do swojego typu cery

Demakijaż i oczyszczanie twarzy jest bardzo ważną częścią codziennej pielęgnacji skóry. Usuwanie z twarzy i oczu resztek makijażu, kurzu, brudu, potu oraz zanieczyszczeń środowiska – jest koniecznością, jeśli chcemy cieszyć się młodym i promiennym wyglądem przez wiele lat. W demakijażu i oczyszczaniu skóry nie ma tak naprawdę nic trudnego – kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich preparatów dla danego typu cery. Jak zatem właściwie przeprowadzić ten zabieg u cery tłustej, mieszanej, suchej i wrażliwej? W jakim przypadku warto zastosować tonik do twarzy? I czy płyn micelarny jest współcześnie lekiem na całe zło?

Sucha skóra – oczyszczanie i nawilżanie

Przy demakijażu skóry suchej trzeba zadbać o to, by jednocześnie oczyszczać i nawilżać naskórek. Ten typ cery będzie nam wdzięczny za oczyszczanie go preparatem w formie gęstego i tłustego mleczka, które pozwoli nie tylko utrzymać na skórze właściwy poziom nawilżenia, ale też redukować uczucie pieczenia i ściągnięcia. Mleczko do demakijażu powinno być stosowane do usuwania zanieczyszczeń zarówno z twarzy, jak i oczu – wzmocni to naturalną barierę ochronną całej powierzchni naskórka. Dla dodatkowego uczucia odświeżenia, po użyciu mleczka można przemyć twarz zwykłą wodą, a następnie nałożyć na twarz wybrany krem nawilżający.

Cera tłusta – odtłuszczanie i matowienie

Zadaniem preparatu do demakijażu u cery tłustej jest usuwanie ze skóry nadmiaru łoju oraz oczyszczanie i ściąganie rozszerzonych porów, przy jednoczesnym matowieniu naskórka. Cera tłusta w większości przypadków zmaga się też z trądzikiem, w związku z tym wybrany środek do oczyszczania powinien też zmniejszać jego nasilenie. W tym celu najlepiej sprawdzi się antybakteryjny żel do mycia oraz odświeżający tonik do twarzy – zapobiegną one powstawaniu infekcji oraz świeceniu się skóry.

Cera mieszana – nawilżanie i odtłuszczanie

Cera mieszana jest bardzo wymagającym typem skóry. Stanowi połączenie cery tłustej w strefie T (czoło, nos, broda) oraz suchej lub normalnej na policzkach i skórze wokół oczu. Dlatego przy oczyszczaniu i demakijażu musimy jej zapewnić zarówno dokładne usunięcie nadmiaru sebum ze strefy T, jak również intensywne nawilżanie w pozostałych częściach twarzy. Przy cerze mieszanej najlepiej sprawdzają dwa rodzaje preparatów – oczyszczający żel do lub tonik do twarzy oraz nawilżające mleczko do demakijażu oczu.

Cera wrażliwa – łagodne oczyszczanie

Skóra wrażliwa, posiadająca największe tendencje do podrażnień i przesuszania, powinna być oczyszczana silnie nawilżającymi preparatami o łagodnym i naturalnym składzie. W tym celu najlepiej stosować kosmetyki hipoalergiczne – pozbawione sztucznych substancji, mogących podrażnić skórę, zaś wzbogaconych witaminami i minerałami, minimalizującymi zaczerwienienia na naskórku oraz wzmacniającymi jego naturalną warstwę ochronną. Najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze preparaty dla skóry wrażliwej znajdziemy w aptece – przy tym typie cery nie są wskazane eksperymenty z kosmetykami drogeryjnymi. Doskonałą ofertę płynów do demakijażu, dostosowanych do potrzeb cery wrażliwej, posiada marka Vichy np. upiększający olejek micelarny do demakijażu, który oczyszcza i upiększa nadwrażliwy naskórek, a dzięki zawartości wody termalnej, dodatkowo łagodzi podrażnienia.

Płyn micelarny – idealny dla wrażliwców

Płyn micelarny jest wyjątkowym produktem, który sprawdzi się w pielęgnacji twarzy każdego typu cery, jednak szczególnie zadowolone z jego działania będą osoby, zmagające się na co dzień z problemami cery wrażliwej. Preparat ten idealnie oczyszcza skórę z ciężkich zanieczyszczeń np. wodoodporny tusz, pozostawiając cerę nawilżoną, ukojoną i wyraźnie wzmocnioną.

Tonik do twarzy – dla tłustej skóry i mieszańców

Osoby posiadające cerę tłustą lub mieszaną powinny na stałe zaprzyjaźnić się z odświeżającymi tonikami to twarzy. Są one w stanie ściągnąć pory i zakwasić skórę, przywracając jej właściwy poziom pH, a także odkazić naskórek, pozbywając się z jego powierzchni bakterii, powodujących trądzik. Należy jednak stanowczo zrezygnować z toników, zawierających w swoim składzie alkohol – choć początkowo mogą one przynieść ukojenie przetłuszczonej skórze, z czasem będą wzmagać wydzielanie łoju oraz pojawianie się nowych zmian trądzikowych.

Więcej informacji oraz pełna oferta produktów do demakijażu i oczyszczania twarzy dostępna na stronie: http://www.vichy.pl/rodzaje-produktow/demakijaz-p%C5%82yn-micelarny/ps997.aspx

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top