Jak zachować zdrowy uśmiech na dłużej?

Piękny uśmiech ma duży wpływ na nasz wygląd, a tym samym dobre samopoczucie. Ale zdrowe uzębienie, poza kwestiami estetycznymi, ma też znaczenie dla zdrowia całego organizmu. Poza tym, im zdrowsze będziemy mieć zęby, tym mniej bólowych maratonów i nieprzespanych nocy nas czeka. Widać więc, że stawka jest spora, a podstawą jest dobry dentysta, który doradzi środki profilaktyczne, a w razie problemu zaradzi im skutecznie.

Najważniejsza profilaktyka, a dobry dentysta doradzi

Powszechnie wiadomo, ze już dzieci należy uczyć, jak dbać o zęby. Uczymy je szczotkowania po każdym posiłku, kupujemy zachęcające kolorowe pasty i szczoteczki. Chodzimy też na regularne przeglądy uzębienia. Jeśli takie nawyki wpoimy młodemu człowiekowi, jest duża szansa, że w przyszłości sam zadba o profilaktykę. Elementem profilaktyki jest również użycie nici dentystycznych, aby oczyścić przestrzenie między zębami. Dodatkowo ważne są korekty zgryzu. Dobry dentysta zauważy problem i skieruje do ortodonty, ponieważ zęby, które na siebie nachodzą szybciej ulegają próchnicy. Jeśli zgryz jest w porządku, to wciąż ważne są regularne wizyty profilaktyczne, aby nie doprowadzać do rozwoju próchnicy tylko leczyć zaraz po zauważeniu przez lekarza pierwszych symptomów.

Opieka dentysty na poziomie

Aby stan uzębienia był dobry, a interwencja protetyka nie była konieczna, warto swoje zęby powierzyć opiece dobrego dentysty. Dzisiejsze gabinety prześcigają się w nowych sprzętach i technikach, ale nadal podstawą są umiejętności lekarza i jego wiedza. Warto korzystać z usług lekarza czy też centrum dentystycznego, które jest w stanie kompleksowo zadbać o nasze zęby, od profilaktyki, poprzez stomatologię zachowawczą i estetyczną, aż do protetyki, a gdy zajdzie taka konieczność, chirurgii szczękowej. Jeśli dodatkowo na miejscu jest prowadzona diagnostyka, to możemy być pewni, że jesteśmy w dobrych rękach, a dobry dentysta zaradzi każdemu problemowi z zębami.

Najwięcej zależy od nas

Pamiętajmy, że to, w jakim stanie będzie nasze uzębienie, zależy w głównej mierze od nas samych. Od tego jak dbamy o zęby oraz komu powierzamy opiekę nad nimi. Prawidłowy zgryz i zdrowe zęby to wiele korzyści dla całego organizmu. A strach przed bólem dziś nie musi nas stopować, bowiem metody znieczulania są dużo lepsze, a i sami lekarze działają o wiele delikatniej i z użyciem bardziej precyzyjnych narzędzi. W praktyce często okazuje się, że znieczulenie nie jest potrzebne.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Stomatologia Łódź – Ollident

Posted by:

Goldi

3 komentarze

 1. andzia -  17 lutego 2016 - 09:12

  Czym skorupka za młodu… Też uczę swoje dzieciaki, bo dziś jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego jak to ważne, to na pewno mi jeszcze podziękują.
  A technika rzeczywiście idzie do przodu, bo i materiały i narzędzia zmieniają się na lepsze.

  Odpowiedz
 2. nie śpij sama -  24 lutego 2016 - 12:14

  A i tak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i zdrowego stylu odżywiania, bez całego tego syfu, który niszczy zęby…
  Jakich płynów do płukania używacie?

  Odpowiedz

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top