akcesoria do sprzątania

Jak wybrać kogoś do sprzątania?

Nie masz czasu na sprzątanie, a przeszkadza Ci bałagan? Pora znaleźć kogoś do sprzątania! Tylko jak to zrobić? Przedstawiamy plusy i minusy dwóch najpopularniejszych rozwiązań.

Sprzątacz – freelancer

Osoby trudniące się sprzątaniem często ogłaszają się na serwisach lokalnych, bądź na specjalnych portalach, które umożliwiają doklejenie referencji. To dobre rozwiązanie, jeśli boimy się powierzyć swoje mieszkanie osobie nieznajomej. Wystarczy zadzwonić pod wskazany w referencjach numer i potwierdzić tożsamość i rzetelność zatrudnianej osoby. Jeśli zatrudnimy sprzątacza indywidualnie możemy sami negocjować stawki i mamy pewność, że wynagrodzenie uczciwie trafia do tego, kto wykonał pracę. Niestety pojedyncze osoby rzadko posiadają profesjonalny sprzęt do specjalistycznego sprzątania. Środki czystości najczęściej leżą po Twojej stronie, co znaczne podwyższa cenę usługi. Mogą też nie poradzić sobie z trudnymi zabrudzeniami. Najczęściej ich praca opiera się na tych czynnościach, które wykonałbyś sam, ale brakuje ci czasu albo chęci. Inny problem to fakt, że najczęściej jest ona wykonywana na czarno. Rzadko kto prowadzi własną działalność po to, żeby wystawiać rachunki za sprzątanie. Tym samym przyczyniamy się do utrzymywania szarej strefy.

Firmy sprzątające

Wbrew temu, co myśli wiele osób, firmy sprzątające zajmują się również pomocą w utrzymaniu czystości w mieszkaniach, czy domach. To rozwiązanie posiada wiele zalet. Profesjonalna pomoc oznacza fachowy sprzęt do czyszczenia, własne środki, dyspozycyjność pracowników, którzy bardzo często sprzątając wyrabiają cały etat. Dzięki temu pracownicy są zabezpieczeni socjalnie i wiemy, iż od wynagrodzenia będzie opłacony podatek. Nie mamy jednak pewności, że właściciel firmy w sposób uczciwy dzieli wynagrodzenie, odpowiednio obliczając procent należny mu za pośrednictwo i prowadzenie działalności.

Komu zaufać?

Są firmy, które posiadają wieloletnie doświadczenie na rynku, dzięki czemu mogą pochwalić się ogromnym profesjonalizmem. Na portalu escortiwspolnicy.pl możemy zobaczyć ofertę jednej z nich. Jak widać wachlarz usług jest bardzo szeroki. Cennik pokazuje, że standardowe sprzątanie domu, które obejmuje odkurzanie, mycie okien, podłogi, sanitariatów i tak dalej, nie jest drogie.

Tak czy siak

Obojętne, czy zatrudniasz do sprzątania firmę, czy indywidualną osobę, musisz pamiętać o tym, by przebywający w Twoim domu ludzie czuli się dobrze. Zaproponowanie czegoś do picia, pokazanie toalety, serdeczny uśmiech – nikomu nie zaszkodziły, a często przełamują niepotrzebne bariery i uprzedzenia. Pamiętaj również, że osoby pracujące w twoim domu podobnie jak inni pracownicy, starają się dbać o swoją posadę i najczęściej wkładają duży wysiłek w to, żeby Twój dom lśnił czystością. Warto podziękować im i docenić to, że pracują dla Ciebie. Dzięki wdzięczności zyskasz sobie lojalność pracowników i poczujesz się lepiej. Jeśli zaś coś Ci się nie podoba, najpierw informuj o tym osobę, co do której pracy masz zastrzeżenia. Dzięki temu oszczędzisz problemów komuś, kto najpewniej nie miał złych intencji.

Posted by:

Goldi

2 komentarze

  1. sprzątanie -  7 listopada 2016 - 12:14

    Od siebie mogę polecić http://czyszczenie.xlx.pl/ ostatnio czyścili nam elewację i dach, mieli profesjonalny sprzęt i wyszkoloną załogę. No i nie wyszło drogo, polecam

    Odpowiedz

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top