fiolki z perfumami

Jak wybrać idealne perfumy dla siebie? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, zanim wybierzesz się na zakupy!

Perfumy na półkach sklepowych potrafią kusić, zachęcać i uwodzić. Jednak źle dopasowane, po pewnym czasie mogą nas irytować. Dlatego tak ważne jest, by zakup wybranego flakonu perfum był przemyślaną decyzją, a nie naszym chwilowym kaprysem. Z pomocą konsultantów z perfumerii internetowej Tagomago podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze perfum, by dopasować dany zapach idealnie do naszych potrzeb.

Jak dobrać perfumy do swoich potrzeb?

Zanim wybierzemy się na zakupy w poszukiwaniu idealnego zapachu, jeszcze w domu powinniśmy przeanalizować to, w jakich sytuacjach będziemy z nich najczęściej korzystać. Czy mają to być perfumy do pracy, na wieczorne wyjścia, rodzinne uroczystości czy wakacyjny wyjazd? A może chcemy wyposażyć się w zapach uniwersalny, który będzie nam służył w każdej sytuacji? Trzeba jednak pamiętać o tym, że perfumy są jak ubiór – oznacza to, że nie będą pasować do każdej okazji. Ciężkie, intensywne i duszące nie powinny nam towarzyszyć w biurze czy podczas oficjalnych wyjść – bowiem przy takich zapachach bardzo ciężko jest się skupić.

Testery perfum – próbuj przed zakupem

Zanim zdecydujemy się na zakup wybranych perfum, powinniśmy najpierw przetestować zapach na własnej skórze. Jeżeli jakiś aromat wyjątkowo nas zainteresował, na ostateczny zakup warto zdecydować się dopiero po kilku godzinach od jego aplikacji lub nawet na następny dzień. Wtedy będziemy mieć szansę poznać wszystkie jego nuty – nutę głowy, pierwszą i najbardziej ulotną, nutę serca, czyli kwintesencję zapachu, oraz nutę głębi, to znaczy finalny zapach, który utrzymuje się najdłużej.

Jak testować perfumy?

  • Na testowanie perfum najlepiej wybrać się rano, kiedy organizm jest wypoczęty, a zmysł węchu “nienadwyrężony”.
  • W dniu, w którym będziemy testować perfumy powinnyśmy zrezygnować ze stosowania innych kosmetyków zapachowych, by niepotrzebnie nie rozpraszać zapachu.
  • Na “badania rynku” warto zabrać ze sobą niewielką ilość świeżych ziarenek lub zmielonej kawy – doskonale neutralizuje ona wcześniej zapamiętane zapachy i pozwoli na testowanie wielu różnych perfum.
  • Testery perfum należy próbować tylko i wyłącznie na skórze – perfumy w połączeniu z naszym ciałem i potem tworzą niepowtarzalną mieszankę, która znacznie różni się od zapachu zamkniętego we flakonie.
  • Perfum nie należy wąchać od razu po spryskaniu nimi ciała – wystarczy zaledwie 10 sekund, by z perfum ulotnił się alkohol, co odkryje przed nami “prawdziwy” aromat pachnidła.
  • Zapach należy rozpylić w miejscu, gdzie najmocniej pulsuje krew np. w przegubach rąk lub w zgięciach łokci.
  • Naniesionych na skórę perfum nie należy rozcierać – w ten sposób pozbywamy się ich ważnych cząstek zapachowych!
  • Jeśli jeden z testowanych zapachów zachwyca nas nadal po powrocie do domu, to znaczy, że znaleźliśmy swój ideał. Jeśli nie, musimy niestety szukać dalej.

Woda toaletowa i woda perfumowana

Przy wyborze konkretnych perfum, warto zwrócić uwagę, czy na flakonie widnieje napis woda perfumowana (eau de parfum) czy woda toaletowa (eau de toilette) – wbrew pozorom ma to bardzo duże znaczenie. Woda toaletowa w swoim składzie posiada mniejszą ilość czystych olejków zapachowych, co sprawia, że perfumy są tańsze, jednak znacznie krócej utrzymują się na skórze. Jeśli zatem zależy nam na tym, by wybrany zapach towarzyszył nam przez cały dzień, zdecydowanie powinniśmy wybrać wodę perfumowaną.

Nie możesz się zdecydować? Poproś o pomoc!

Na testowanie oraz po zakup wybranych perfum najlepiej wybrać się do miejsca, w którym doświadczony i profesjonalny personel będzie potrafił nam pomóc w wyborze tego jedynego zapachu spośród tysiąca innych – radzą konsultanci perfumerii online Tagomago. Pracownicy sklepu, którzy znają “na pamięć” wszystkie zapachy, będą w stanie przedstawić nam wiele ciekawych propozycji i dopasować je odpowiednio do naszych potrzeb.

Więcej informacji oraz pełna oferta perfum damskich i perfum męskich dostępna na stronie:

http://tagomago.pl/katalog/6/Perfumy/

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top