Twarz w masce

Jak pozbyć się wągrów

Wągry zarówno te na nosie jak i na innych miejscach twarzy wyglądają nieestetycznie i sprawiają, że cera wygląda na zaniedbaną. Wiele osób ma problem aby je usunąć na długi czas, po krótkich kuracjach powracają i bez częstych wizyt u kosmetyczki stałe usunięcie ich jest nie lada wyzwaniem.

Należy pamiętać, że o twarz należy dbać szczególnie, zarówno kiedy stosujemy danego dnia makijaż jak i wtedy, kiedy pozwalamy jej oddychać. Aby zmyć z siebie cały dzień, używamy różnych kosmetyków takich jak pianka do twarzy, mydło antybakteryjne, tonik, maseczki czy wiele innych rzeczy. Niestety, po tych zabiegach wągry najczęściej zostają, ponieważ myjąc kosmetykami najczęściej nie dochodzi do miejsc, w których wągry królują.

Masaż palcami nie wystarczy, ponieważ w ten sposób nie dotrzemy do wągrów, które głęboko wnikają w skórę. Z pomocą przychodzi mydło antybakteryjne, płyn antybakteryjny i szczoteczka do twarzy. Jeżeli nie mamy szczoteczki do twarzy wystarczy szczoteczka do zębów, najlepiej nieużywana. Bez względu na to czy mówimy o szczoteczce do zębów czy specjalnej do twarzy, te przyrządy muszą być przechowywane tak, aby miały jak najmniejszy kontakt z bakteriami, i nie mogą być narażone na wilgoć.
Na czystą szczoteczkę i zwilżoną szczoteczkę należy nanieść płyn antybakteryjny bądź mydło antybakteryjne, w zależności od tego co posiadamy. Skóra przed takim zabiegiem powinna być odtłuszczona i zwilżona, tak aby uniknąć niepożądanych podrażnień. Po naniesieniu wybranego kosmetyku na szczoteczkę i zwilżeniu twarzy można zabrać się za oczyszczanie wybranych miejsc. Okrężnymi ruchami należy nanieść kosmetyk na twarz i delikatnie, również okrężnymi ruchami oczyszczać miejsca, w których są wągry. Szczoteczka koniecznie musi być miękka! Tylko taka wniknie głęboko w pory i oczyści je z wągrów oraz nie podrażni skóry.

Warto pamiętać, że podrażniona skóra jest bardziej podatna na zakażenie bakteryjne, co skutkuje wągrami właśnie i różnymi wypryskami. Należy dlatego pamiętać aby nie przesuszać skóry, i nie eliminować różne obtarcia, nie mówiąc już o wyciskaniu. Oczyszczenie szczoteczką wągrów w ten sposób nie powinno trwać więc zbyt długo aby nie podrażnić skóry. Po takim zabiegu pozostaje zmycie resztki kosmetyku z twarzy.

Gdy wągry są już usunięte a pory oczyszczone dobry rozwiązaniem jest zastosowanie maseczki zwężającej pory, którą można zarówno kupić jak i przygotować z naturalnych składników. Widoczne szerokie pory nie wpływają korzystnie na wygląd cery, nawet jeżeli nie ma w nich wągrów, przypominają zaniedbaną twarz kobiety, której nie zależy na wyglądzie.

Mydła antybakteryjne należy dobierać odpowiednio do cery, są oczywiście uniwersalne, ale znaczna część tych profesjonalnych dzieli się na takie do cery tłustej, normalne i suchej. Należy używać ich zgodnie z przeznaczeniem. Używanie nieadekwatne do przeznaczenie może spowodować, że skóra będzie przesuszona i podrażniona, a podrażniona skóra jak już wiadomo jest wyjątkowo podatna na działanie różnego rodzaju bakterii.

Posted by:

Goldi

Related articles

Back to Top