czekoladki

Jak nadać wyjątkowy ładunek emocjonalny upominkowi na Dzień Matki?

Zbliża się maj. Bez względu na nasz wiek, powinniśmy więc zacząć się zastanawiać nad upominkiem na Dzień Matki. Sklepy bardzo chętnie zasypią nas różnymi banałami takimi, jak bukiety kwiatów, opakowania czekoladek i wymyślne kuferki z kawą czy herbatą. Jednak w tak wyjątkowym dniu nie powinno być miejsca na banały.

Znaną od dawna prawdą jest, że najbardziej wyjątkowe prezenty to te, w których przygotowanie włożono wiele czasu, niekoniecznie wiele środków finansowych. Osoby o zdolnościach manualnych mają tutaj łatwo: ręcznie robiona biżuteria, własnoręcznie pomalowana zastawa stołowa, zapiśnik do notowania przepisów lub adresów ucieszą każdą kochającą mamę. Pomysłów jest wiele. Gorzej, gdy zdolności brak i grozi nam sięganie po banały.

Jednak przy odrobinie dobrych chęci, również te banały możemy zamienić na wyjątkowe, niepowtarzalne upominki. Bukiet kwiatów nabierze ładunku emocjonalnego, kiedy skomponujemy go w przemyślany sposób i dołączmy liścik, a jeśli mamy zdolności poetyckie – wiersz, wyjaśniający, co znaczą poszczególne elementy bukietu. Możemy tu sięgnąć to powszechnie używanego języka kwiatów, np. prosząc o umieszczenie w bukiecie kilku niebieskich róż, symbolizujących zaufanie. Warto jednak odwołać się do osobistych doświadczeń, wybierając kwiaty które mają ten sam kolor co oczy naszej mamy, które pamiętamy z jej ogrodu, lub w inny sposób kojarzą się nam z radosnym dzieciństwem.

Pudełko czekoladek lub herbaty też może być niepowtarzalnym prezentem, jeśli tylko zadbamy o… pudełko. Odpowiednie opakowanie smakołyków musimy nabyć odpowiednio wcześniej przed wręczeniem go i dokładnie zmierzyć linijką. Zamówienie u fotografa naszego zdjęcia z mamą o odpowiednich wymiarach nie powinno stanowić problemu. Zdjęcie takie naklejamy w odpowiednim miejscu, zasłaniając kiczowate opakowanie producenta. Jako, że znamy swoją mamę i wiemy o jej ewentualnych alergiach, możemy też pokusić się o zasłonięcie składu chemicznego – informacja o procentowej zawartości miazgi kakaowej nie jest na prezencie niezbędna. Można zastąpić ją wymyślonym samodzielnie składem chemicznym (np. miłość dziecka do matki – co najmniej 85%, ciepłe wspomnienia z dzieciństwa – trzy myśli na 100 g produktu. Uwaga! może zawierać śladowe ilości przytulasów).

Takie drobne modyfikacje sprawią, że niedrogi i banalny upominek ze sklepu stanie się bezcennym prezentem – bo miłości i szczerych chęci nie da się kupić za żadne pieniądze.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to Top