Dwie Panie, blondynka i ruda

Jak kupować farbę do włosów?

W przypadku decyzji o zmianie koloru włosów, zastosowanie odpowiedniej farby do włosów pozwoli uzyskać oczekiwany efekt. Jak wybrać tą właściwą, która zapewni koloryzację, ale jednocześnie nie zniszczy naszych włosów?

Nietrwała koloryzacja

W drogeriach i marketach dostępna jest szeroka paleta produktów służących do koloryzacji włosów. Jeśli nie chcemy decydować się na trwałą zmianę koloru, możemy zastosować farby zmywalne. Nie pokryją one idealnie włosów, ani nie spowodują, że ciemne włosy nagle uzyskają kolor platynowego blondu. Zwykle intensyfikują one naturalny odcień czupryny, albo zmieniają kolor subtelnie, o kilka tonów. Wśród farb zmywalnych można przede wszystkim wymienić szampony koloryzujące do włosów. Efekt farbowania utrzymuje się do 6-8 myć. Są to produkty całkowicie bezpieczne, ale uwaga – przy każdym myciu schodzą z włosów, co może powodować farbowanie ręczników, którymi wycieramy włosy do sucha po umyciu.

Ciekawym produktem są farby jednodniowe, które umożliwiają zmianę koloru włosów okazjonalnie, np. z uwagi na przyjęcie czy imprezę, na jakie się wybieramy. Są bezpieczne dla włosów, bowiem nie zawierają amoniaku. Konsystencja kremu powoduje, że łatwo się je nakłada.

Trwała, gruntowna zmiana koloru

Jeśli kobieta chce zostać blondynką, a naturalnie jest szatynką, musi użyć farby do włosów służącej do trwałej koloryzacji. Podobnie w przypadku farbowania włosów siwych czy chęci radykalnej zmiany koloru. Trwała koloryzacja wymaga wykorzystania produktów zwykle zawierających amoniak, choć występują przy tym w sklepach farby trwałe bez amoniaku, na przykład korzystające z naturalnych substancji koloryzujących.

Po nałożeniu farby trwałej na włosy, jej pigmenty wnikają w strukturę włosa i zmieniają jego kolor. Nie da się go wypłukać przy myciu, a jedynym sposobem na zmianę koloru jest dekoloryzacja włosów lub ponowne farbowanie.

Przed farbowaniem warto wykonać test skórny, który potwierdzi, czy nie mamy przypadkiem uczulenia na daną farbę. Najlepiej wykonać go na skórze za uchem – delikatnej, na której ewentualna reakcja alergiczna będzie od razu widoczna. Jeśli okaże się, że farba uczula, kategorycznie nie należy nakładać jej na całe włosy.

Szczególnym rodzajem trwałych farb do włosów są rozjaśniacze, zawierające silne środki utleniające, które pozwalają na uzyskanie dużo jaśniejszego koloru włosów od naturalnego. Stosować należy je tylko przy zmianie odcienia włosa o kilkanaście tonów, np. z czerni do blondu czy jasnego brązu.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top