Innowacyjne sposoby na niepłodność

W dzisiejszych czasach niepłodność należy do istotnego problemu, z którym boryka się między 10, a 15% wszystkich par. Szacuje się, że u około 50% par to czynnik męski stanowi źródło problemu. Istnieją dwa rodzaje niepłodności, a w zależności od przyczyny danego stanu można zastosować odpowiednio dobrane leczenie.

IMSI to skrót od pełnej nazwy Intracytoplasmic Injection With Morphologically Selected Sperm i stanowi obecnie najbardziej zaawansowaną metodę in vitro. Istnieje mnóstwo zalet wynikających z wyboru właśnie tej techniki leczenia niepłodności. To wyjątkowa i innowacyjna metoda, która w znaczącym stopniu zwiększa skuteczność zapłodnienia pozaustrojowego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet pragnących zajść w ciążę, które nie chcą korzystać z banku spermy.

Przede wszystkim, charakteryzuje się wykorzystaniem bardzo dużego powiększenia obrazu plemników. Co więcej, warto wspomnieć iż dana technika sprawia, że szanse na wystąpienie samoistnego poronienia zostają mocno ograniczone. Kolejnym atutem jest fakt, iż procedura może być ona wykonywana nawet przez te kobiety, które przeszły już w życiu poronienia. Porównując ją z metodą ICSI wypada ona znacznie lepiej, ponieważ w przypadku ICSI powiększenie obrazu jest zaledwie 400-krotne. Również nie bez znaczenia jest to, iż odsetek poronień jest znacznie mniejszy niż w przypadku korzystania z tradycyjnej metody ICSI.

Metoda Intracytoplasmic Injection With Morphologically Selected Sperm ma co prawda sporo zwolenników, jednak ta stosunkowo niedawno wynaleziona technika ma także swoje wady. Po pierwsze, nie istnieją naukowo poparte dowody na jej efektywność, a dodatkowo obraz plemników po powiększeniu odznacza się dość słabą jakością i jest rozmyty. Co więcej, bardzo mało ośrodków posiada w swojej ofercie wykonanie danego zabiegu. Jest to spowodowane między innymi tym, iż wymaga on drogiego i specjalistycznego sprzętu. Mała dostępność procedury jest bez wątpienia sporym minusem. Jeśli chodzi zaś o koszty danej metody, wszystko zależy od tego, czy procedura zostanie wykonana z oocytami dawczyni czy też bez nich. Cena waha się w przedziale 4800, a nawet 7500 zł.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top