wyprawka dla noworodka

II trymestr ciąży – czas na wyprawkę dla dziecka

Rodzice i lekarze są zgodni – drugi trymestr ciąży to najlepszy okres na zakupy ubranek niemowlęcych oraz niezbędnych mebli i akcesoriów. Jeśli więc spodziewacie się dziecka, właśnie teraz powinniście ruszyć na zakupy.

Dlaczego? Zazwyczaj kobiety ciężarne właśnie w połowie ciąży mają najwięcej energii. Przykre dolegliwości pierwszych miesięcy, takie jak senność, zmęczenie i mdłości ustępują, a Ty masz wrażenie, że mogłabyś góry przenosić. W trzecim trymestrze sama obecność dużego brzucha może być już męcząca, poza tym z powodów zdrowotnych lekarz może zalecić Ci ograniczenie wysiłku fizycznego. W praktyce będzie to oznaczać, że wyprawka dla dziecka będzie musiała zostać skompletowana przez kogoś innego.

Rzeczy dla dziecka musisz kupić na dłuższy czas przed spodziewanym terminem porodu, ponieważ nie wystarczy, że przyniesiesz je do domu. Ubranka niemowlęce trzeba wyprać i wyprasować, a meble złożyć wcześniej, by zapach farby i kleju zdążył wywietrzeć, zanim położysz w nich noworodka.

Ubranka niemowlęce, łóżeczko, fotelik do samochodu, wózek – to tylko niektóre niezbędne rzeczy. Szybko zorientujesz się, że rzeczy te nie są tanie, tak przynajmniej będzie wyglądać to na pierwszy rzut oka. Dlatego nie spiesz się. Pochodź po sklepach, przyglądaj się cenom i szukaj informacji u koleżanek, które niedawno zostały mamami. Zastanów się, jakie rzeczy możesz kupić używane, a gdzie lepiej postawić na nowe. Czy warto np. kupować używane ubranka, jeżeli nowe w Internecie zamówisz za kilka złotych? Pewnie nie. Natomiast możesz kupić używaną kołyskę, ponieważ dziecko i tak nie spędzi w niej więcej niż 3 – 4 miesiące.

Zresztą, porównywanie cen w sklepach stacjonarnych i internetowych to dobry nawyk. Oczywiście, wolisz zobaczyć na własne oczy wózek czy ubranka niemowlęce, ale przecież możesz identycznych lub podobnych modeli poszukać w sklepach wysyłkowych, jak Kiddostate.pl. Tutaj znajdziesz duży wybór odzieży wykonanej z bawełny, w pięknych kolorach i wzorach.

Ubranka niemowlęce

Od czasu, kiedy sama byłaś małym dzieckiem, rynek ubranek dla dzieci bardzo się zmienił. Dlatego kompletując wyprawkę nie pytaj o zdanie mamy – jej wiedza jest już nieaktualna i trudno byłoby Ci kupić kaftaniki, w które ubierano maluchy kiedyś. Jeżeli nie masz koleżanki, która mogłaby Ci pomóc, skorzystaj z opinii innych kobiet, które chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami na forach internetowych.

Dzisiaj podstawą ubrania niemowlaka są body, śpiochy, półśpiochy i pajacyki. Takich zestawów dla noworodka powinnaś mieć 5 – 7. Zazwyczaj pierwsze ubranka kupuje się w rozmiarach 56 – 62. Mniejsze ubranka dla niemowląt nadają się dla dzieci, które urodziły się małe (do 3 kilogramów), np. tych, które na świat przyszły nieco zbyt wcześnie. Pamiętaj jednak, że maluch rośnie niezwykle szybko i części małych ubranek możesz nawet nie założyć.

W zakup ubrań dla maleństwa warto włączyć ojca dziecka. Dzięki temu będzie on lepiej orientować się, co jak się zakłada oraz łatwiej sam dokupi brakujące części garderoby, gdy Ty leżysz jeszcze w szpitalu.

Posted by:

Goldi

2 komentarze

  1. leczenie -  30 stycznia 2015 - 09:09

    Cześć! Dobry wpis, czekam następnych artykułów,
    szzególnie mówiących o kwestiach związanych z tematami zdrowotnymi

    Odpowiedz

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top