Farbowanie włosów przed Tobą? Przygotuj się na zabieg z L’Oreal Paris Casting Creme Gloss i Casting Girls!

Farbowanie włosów to prosty zabieg, który może odbyć się w domu, a jednocześnie gwarantujący olbrzymią zmianę dotychczasowego image. Wiele kobiet decydujących się na farbowanie włosów zapomina o wykonaniu kilku niezbędnych przed tym zabiegiem czynności. O ich zaletach przekonują stylistki i aktywne użytkowniczki platformy Casting Girls, stworzonej specjalnie na potrzeby wymiany spostrzeżeń i doświadczeń dotyczących koloryzacji włosów, ale także nowoczesnego i dynamicznego stylu życia, skupiającego się na pasjach i doświadczeniach użytkowniczek Casting Girls. Stosując się do porad doświadczonych stylistek i fryzjerek z pewnością nie popełnisz już żadnego błędu podczas przygotowywania włosów do zabiegu koloryzacyjnego.

6 żelaznych zasad, które powinnaś mieć na uwadze przed farbowaniem

Specjaliści od koloryzacji radzą, aby przygotowania do farbowania rozpocząć najpóźniej na 2 tygodnie przed zaplanowanym zabiegiem. Przez ten czas stworzysz solidne podstawy, dzięki którym Twoje farbowane włosy będą wyglądały oszałamiająco.

1. Farbuj tylko zdrowe włosy!

Z pewnością żaden fryzjer nie poleci Ci wykonywania zabiegu farbowania na osłabionych włosach. Nie tylko spowoduje to pogłębienie ich złego stanu, ale także przyczyni się do słabszej absorpcji pigmentu pochodzącego z farby. Szczególnie kolory w odcieniu rudości i miedzi są trudne do przyjęcia przez zdrowe włosy, nie wspominając o tych zniszczonych. Dlatego, jeśli chcesz wykonać zabieg w domu, a masz pewne wątpliwości co do dobrego stanu swoich włosów lub zauważasz wręcz coraz częściej pojawiające się rozdwojone końcówki, wybierz się najpierw do fryzjera, który być może nie tylko skróci włosy, ale także poleci Ci wykonanie regeneracyjnego zabiegu poprawiającego ich stan.

2. Nie myj włosów bezpośrednio przed zabiegiem

Na skórze głowy w wyniku pracy gruczołów łojowych powstaje naturalna ochronna warstewka, która skutecznie natłuszcza włosy i zabezpiecza je przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Dlatego, nawet jeśli bezpośrednio przed zabiegiem Twoje włosy są lekko przetłuszczone nie należy specjalnie ich myć przed koloryzacją. Nie poleca się mycia włosów w okresie 24 godzin przed farbowaniem. Przez taki zabieg można narazić je na niepotrzebne uszkodzenia nawet przy samej nasadzie, nie wspominając o delikatnych końcówkach na których ilość ochronnego łoju jest dodatkowo ograniczona. Jeśli natomiast zaczęłyśmy przygotowania odpowiednio wcześnie, to możemy użyć szamponu o mocniejszych właściwościach oczyszczających, który otworzy łuski włosów i spowoduje, że łatwiej przyjmą one koloryzujący pigment.

3. Wyszczotkuj włosy

Pomimo, że mycie włosów nie jest wskazane, to jednak należy usunąć z nich resztki kosmetyków przeznaczonych do stylizacji, w tym pianki, lakieru, gumy czy żelu. Pozostawione na włosach kosmetyki mogą sprawić, że koloryzacja będzie nierównomierna.

4. Odstaw wszystkie kosmetyki powodujące rozjaśnianie/ciemnienie włosów

Jeśli do tej pory używałaś np. wzmacniającego włosy olejku rycynowego, a w planach masz rozjaśnianie włosów to zdecydowanie jest to dobry moment, aby zrezygnować z jego użycia. Olejek rycynowy wykazuje bowiem silne właściwości przyciemniające włosy. Jeśli natomiast chcesz uzyskać ciemniejszy kolor, a stosujesz szampon z rumiankiem, również z niego zrezygnuj, gdyż przyczynia się on do rozjaśniania czupryny.

5. Nie nakładaj żadnych odżywek ani maseczek

Mimo, że wydaje Ci się, iż dodatkowo chroniące włosy odżywki lub maseczki pomogą w trakcie farbowania zachować ich dobrą kondycję to jesteś w błędzie. Pozostające na włosach kosmetyki i składniki np. takie jak powszechny w odżywkach silikon, mogą spowodować nierównomierne farbowanie i zaburzyć cały proces.

6. Wykonaj test na alergię

Zanim nałożysz farbę na włosy przetestuj na wewnętrznej stronie łokcia lub nadgarstka czy nie wywołuje ona żadnych podrażnień na powierzchni skóry. Jeśli zaobserwujesz na niej jakiekolwiek zmiany, lepiej zrezygnuj z użycia farby na głowie.

Więcej porad i wskazówek dotyczących farbowania włosów, a także informacji na temat bezpiecznych farb L’Oreal Paris Casting Creme Gloss bez amoniaku możesz odnaleźć na stronie lorealcastinggirls.pl. Jeśli chciałabyś zostać twarzą kampanii Casting Creme Gloss lub wygrać zakupy ze stylistą na kwotę 2000 zł zapraszamy do naszego konkursu na stronę http://www.lorealparis.pl/casting-glossy-girls/konkurs.aspx.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top