Farba w postaci szamponu – nowa technologia piankowej koloryzacji

Przed farbowaniem należy przede wszystkim zdecydować się na sposób koloryzacji włosów. Czy chcesz uzyskać efekt trwały i intensywny, czy może oprzeć się na naturalnych składnikach, tylko tymczasowo nadających kolor. Wobec takich oczekiwań dobiera się wtedy trwałą koloryzację na bazie silnych składników lub decyduje się chociażby na szamponetki.

Zanim zdecydujesz się na zmianę naturalnego koloru włosów…

Istnieje kilka wątpliwości, jakie przed każdą, zazwyczaj pierwszą, koloryzacją posiadają kobiety. Głównie należy liczyć się z tym, iż trwała koloryzacja, nadaje nieusuwalny efekt, co objawia się tzw. odrostami, jeżeli nie masz pewności, co do wyboru odcienia, na samym początku wypróbuj jego potencjał na zmywalnej farbie.

Posiadając długie i pełne objętości włosy, musisz liczyć się z tym, iż jedno opakowanie farby może nie wystarczyć. Objawi się to niedokładnym pokryciem włosów, co nada im nieestetycznego wyglądu. Nie jest to jednak wina farby, ale zwyczajnie jej niewystarczającej ilości. Decydując się na dwa opakowania, na pewno pożegnasz się z tym wizualnym defektem.

Jeżeli twoje włosy są cienkie i podatne na uszkodzenia, nie utrzymuj na nich farby długi czas. Nie pomoże to w nadaniu intensywności koloru i długotrwałego efektu, ale może znacząco osłabić ich strukturę, powodując łamliwość i wypadanie.

Przed samym farbowaniem ważne jest by wstrzymać się z umyciem włosów. Szampony pozbawiają je nie tylko zanieczyszczeń, ale także naturalnych olejów, mających właściwości ochronne skóry głowy. Olejki te są niezbędne, jako podstawowe źródło ochrony podczas koloryzacji.

Jak dbać o farbowane włosy?

Farbując włosy narażamy je na dodatkowe osłabienie, ważne jest zatem by zaopatrzyć się w kosmetyki o wysokiej jakości produktów. Mających zastosowanie nie tylko nadania włosom pigmentu, ale także ogólnego odżywienia. Podstawą dbania o farbowane włosy jest:

  • stosowanie odżywek nawilżających, zapobiegających matowość i wysuszenie
  • dobór kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych
  • zbilansowana dieta
  • ochrona przed nadmiernym działaniem czynników atmosferycznych
  • unikanie dodatkowych zabiegów w salonach fryzjerskich lub w domu, np prostowania, suszenia
  • delikatne mycie skóry głowy i rozczesywanie włosów
  • osuszanie bez gwałtownego pocierania ręcznikiem

Farba i szampon w jednym od L’Oreal Paris

Firma L’Oreal Paris, jako ekspert koloryzacji opatentowała nową formułę koloryzacji włosów. Opiera się ona na wykorzystaniu właściwości szamponu oraz farby i połączenie tych produktów w jedną całość. Sublime Mousse to seria kosmetyków w różnorodnych odcieniach, od brązów, przez rude, aż po blond, co umożliwia dowolny wybór względem potrzeb i oczekiwań.

Dzięki konstystencji pianki, zamkniętej w szamponie można aplikować farbę w domowym zaciszu, bez większych problemów. Jej jedwabista i delikatna konsystencja nie obciąża włosów, ale nadaje naturalnego zabarwienia od nasady, aż po same końce. Stają się one miękkie i puszyste. Specjalnie opracowany skład, odżywczo wpływa na ich strukturę, wygładzając włókna na całej długości. Uzyskany kolor jest lśniący i pełen blasku. Mieni się w promieniach Słońca, a ty możesz cieszyć się naturalnym pięknem swojego wyglądu.

Więcej znajdziesz na stronie: http://www.lorealparis.pl/needs/stylizacja-wlosow/objetosc.aspx

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top