Wanna a za nią grzejnik łazienkowy

Do pokoju, do łazienki. Do wyboru, do koloru

Wybierając nowe grzejniki do mieszkania warto zwrócić uwagę nie tylko na ich podstawowe parametry. Coraz większą rolę odgrywa wygląd i forma grzejników, dzięki którym można stworzyć naprawdę ciekawe i ponadczasowe aranżacje. Już dawno minęły czasy, kiedy to grzejniki wykorzystywane były jedynie do ogrzewania domu.

Praktyczne grzejniki do łazienki

Najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście wybranie grzejników do łazienek. W obecnym sezonie największym zainteresowaniem cieszą się grzejniki ścienne, które umożliwiają wieszanie i suszenie ręczników. Wybierając klasyczne grzejniki dekoracyjne łazienkowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wysokość i kształt, ale również na sposób montażu. Coraz większą popularność w nowoczesnych łazienkach zyskują grzejniki z wbudowanym lustrem, które nawet po skorzystaniu z prysznica nie zachodzi parą. W starszych łazienkach spotkać można również grzewcze urządzenia elektryczne.

Jakie grzejniki do korytarzy i przedsionków?

Bardzo trudnym zadaniem jest również wybranie grzejników do małych korytarzy i przedsionków, w których zawsze brakuje wolnego miejsca do zagospodarowania. Godne polecenia są wąskie i dość wysokie grzejniki ścienne. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również tradycyjne płaskie grzejniki, które bez problemu można wykorzystać jako garderobę.

Jakie grzejniki do pomieszczeń mieszkalnych?

Jeszcze kilka lat temu dominowały tradycyjne grzejniki żeliwne, które instalowano głównie pod oknem. W dzisiejszych czasach jest zdecydowanie większe pole manewru, dlatego też można postawić na wiele innych rozwiązań. Producenci coraz częściej oferują grzejniki kanałowe, grzejniki podłogowe i grzejniki działowe, które charakteryzują się zakrzywionymi kształtami. W nowoczesnych wnętrzach spotkać można także tzw. obiekty grzewcze. Mowa tutaj oczywiście o designerskich przedmiotach, które na pierwszy rzut oka wcale nie przypominają grzejników.

Jakie grzejniki do kuchni?

Grzejniki łazienkowe doskonale sprawdzą się również w nowoczesnej kuchni. W jadalni jest wiele wilgotnych ścierek i szmatek, które można zawiesić na specjalnym wieszaku grzejnika. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby grzejniki zamontować pod blatem kuchennym. Przy tego typu rozwiązaniu zadbać należy jedynie o porządną wentylację, dzięki czemu nie będzie problemu z cyrkulacją ciepłego powietrza.

Oryginalne zabudowy grzejnika

Wiele osób zamiast eksponować piękne grzejniki o niepowtarzalnych kształtach decyduje się na ich ukrycie. W zadaniu tym pomóc mogą specjalne osłonki, które można spotkać w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Godne polecenia są zabudowy, które pełnią rolę komody albo siedziska. Oryginalna zabudowa jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą ukryć stare grzejniki, które z wiadomych przyczyn nie prezentują się zbyt okazale. Dużym atutem osłon ochronnych jest również to, że grzejniki są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Ciekawym rozwiązaniem jest również schowanie grzejnika łazienkowego w eleganckiej konsoli albo drewnianej palecie.

Posted by:

Marcin

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to Top