Owoce

Dieta semiwegetariańska – zdrowy wybór bez popadania w skrajności!

Wydawać by się mogło, że decydując się na dietę mamy wybór wyłącznie pomiędzy dietą mięsną, a wegetarianizmem – czyli dietą całkowicie eliminującą z codziennego jadłospisu mięsne potrawy. Okazuje się jednak, że istnieje optymalne rozwiązanie, które sprawi, że nie będziemy musieli rezygnować całkowicie ze spożywania mięsa, a jednocześnie nie narazimy się na ryzyko powstania chorób związanych z przyjmowaniem nadmiernych ilości złego cholesterolu.

Dieta semiwegetariańska – bo o niej mowa – jest dietą, która stanowi złoty środek pomiędzy wymienionymi powyżej dwiema skrajnymi opcjami. Opiera się ona na zasadzie, zgodnie z którą dopuszcza się jedzenie białego mięsa, jednocześnie eliminując z własnej diety mięso czerwone. Będziemy sobie zatem mogli pozwolić na spożywanie mięsa drobiowego oraz ryb, których mięso uznawane jest przez dietetyków za najzdrowsze.

Semiwegetarianizm mając w swojej nazwie również przedrostek „wege”, zaleca jednak przede wszystkim częste przygotowywanie potraw w skład których wchodzą świeże owoce i warzywa. Nie może w niej zabraknąć oczywiście również produktów pełnoziarnistych, a także roślin strączkowych, takich jak fasola. Nie musisz więc całkowicie rezygnować z mięsa, aby zapewnić sobie zdrową dietę na co dzień. Dieta semiwegetariańska nie będzie Cię zbytnio ograniczać, a jednocześnie zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz dla zachowania optymalnego zdrowia i samopoczucia.

Posted by:

Goldi

Related articles

Back to Top