Depilacja laserowa - gabinet

Depilacja laserem diodowym

Depilacja laserowa (zwana też epilacją) jest jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania niechcianego owłosienia. Wykorzystuje zjawisko fototermolizy. Laser emituje wiązkę promieni, która przenika do skóry i zostaje wchłonięta przez melaninę – barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Pod wpływem energii cieplnej cebulki włosów ulegają zniszczeniu. Zabieg ten, kilkukrotnie powtórzony, gwarantuje niemal całkowite usunięcie owłosienia.

Czy warto?

Depilacja laserem jest skuteczna. To fakt, potwierdzany przez wszystkie kobiety, które zdecydowały się na zabieg. Ponieważ niszczy mieszki włosowe w naświetlonych miejscach, włoski nie odrastają. Znika problem podrażnień po goleniu tradycyjnymi sposobami, wrastających włosów czy reakcji alergicznych. Podczas zabiegu nie odczuwa się bólu, a jedynie lekkie szczypanie – osoby wrażliwsze mogą dodatkowo skorzystać z maści znieczulających. Metoda ta nie wiąże się ponadto z żadnymi komplikacjami, ponieważ wiązka promieni nie dociera do głębokich warstw skóry. Przed depilacją lekarz zazwyczaj przeprowadza również próbę laserową, aby sprawdzić, jak zareaguje skóra.
Włosy rosną jednak w różnym tempie; w chwili wykonywania zabiegu niektóre znajdują się w fazie wzrostu, niektóre w fazie spoczynku, inne natomiast – w przejściowej. Energia cieplna działa jedynie na te, które aktualnie rosną, laserowe usuwanie owłosienia musi być więc powtórzone kilkukrotnie, mniej więcej w odstępach paru tygodni. Cały proces, w zależności od tego, jakiej partii ciała dotyczy, trwa od pół roku do roku. U osób o ciemnych, grubych włosach przebiega szybciej.

Depilacja laserem diodowym

Technologia laserowego usuwania owłosienia nieustannie się rozwija. Gabinety i kliniki kosmetyczne zazwyczaj wykorzystują lasery, które emitują wiązki promieni o długości 810 nanometrów. Coraz częściej pojawiają się jednak lasery diodowe, wytwarzające fale o długości 755 nm. Precyzyjniej docierają do mieszków włosowych i zostają lepiej wchłonięte przez melaninę. Zwiększa to skuteczność depilacji zwłaszcza u osób o jaśniejszej, a więc typowo polskiej, karnacji – o fototypie skóry I i II (bladej, trudno opalającej się) oraz III (ciemniejszej, ale opalającej się po początkowym oparzeniu). Poszukując w internecie frazy: depilacja laserowa Rzeszów, łatwo trafić można na gabinety, które wykorzystują tę technologię, między innymi http://www.pracowniawdzieku.pl/ipl.htm.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to Top