Demakijaż

Demakijaż – 5 filarów skutecznego oczyszczania twarzy

Demakijaż to niezwykle ważna część codziennej pielęgnacji. Odpowiednio przeprowadzony demakijaż sprawi, że Twoja cera będzie zdrowa i promieniejąca. Poznaj 5 filarów, dzięki którym przeprowadzisz demakijaż sprawnie i z pozytywnym wpływem na Twoją skórę.

Dobierz zmywacz do cery

Obecnie oferowane zmywacze do makijażu pełnią kilka funkcji – nie tylko zmywają makijaż, ale też pomagają radzić sobie z innymi problemami cery: nawilżają cerę suchą, matują cerę tłustą, wyrównują stan cery mieszanej. Ważne! Nawet, jeśli nie nakładasz makijażu, regularnie przeprowadzaj demakijaż: w ciągu dnia na skórze gromadzi się pot, łój i zanieczyszczenia, które powinny być usunięte, by nie zapychały porów skóry.

  • Jeśli masz cerę suchą, wybierz natłuszczającą piankę, żel lub mleczko do demakijażu. Zwróć uwagę, by w składzie takich produktów pojawił się kwas hialuronowy i olejki roślinne. Sucha skóra ma tendencję do podrażnień, dlatego dobierz produkt bezzapachowy, o jak najprostszym składzie
  • Cera tłusta wymaga żelu bądź pianki wspomagającej usuwanie nadmiaru łoju i ze składnikami antybakteryjnymi i ściągającymi pory. Domykanie porów jest bardzo istotne, ponieważ przesuszenie cery tłustej tylko pogorszy jej stan.
  • Demakijaż cery wrażliwej powinien być przeprowadzany lekko tłustym zmywaczem hipoalergicznym, bądź niezwykle popularnym płynem micelarnym (kliknij, by dowiedzieć się, jak działa płyn micelarny).

Myj twarz dwa razy dziennie

Zanim rano zabierzesz się za pielęgnację twarzy, odśwież skórę lekkim mleczkiem bądź tonikiem, i dopiero wtedy nałóż krem na dzień i makijaż. Wieczorny demakijaż natomiast powinien być przeprowadzony bardzo dokładnie, by przez noc skóra mogła odpocząć.

Pamiętaj przy tym, żeby nie trzeć skóry. Zgromadzone na niej zanieczyszczenia rozpuszczą się pod wpływem użytych kosmetyków i absolutnie nie ma potrzeby, by podrażniać skórę tarciem. Policzki zmywaj kolistymi ruchami od nosa do skroni i szyi. Czoło także staraj się zmywać od łuku brwiowego do linii włosów.

Skóra pod oczami

Demakijaż skóry pod oczami jest szczególnie ważny: skóra w tym rejonie jest bardzo delikatna i łatwo o podrażnienia. Jeśli używasz kosmetyków wodoodpornych, zaopatrz się w zmywacz dwufazowy, który poradzi sobie z kosmetykiem i z utrwalaczem. Podczas zmywania oczu nie spiesz się – płatek kosmetyczny ze zmywaczem przyłóż na kilka sekund do skóry, po czym delikatnie zetrzyj makijaż od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Proces powtórz kilkakrotnie, zależnie od potrzeby.

Nie zapomnij o wodzie!

Niezależnie od stosowanego kosmetyku, nie zapominaj o płukaniu twarzy czystą wodą. Nawet najłagodniejszy kosmetyk nieusunięty ze skóry może powodować zmiany we florze bakteryjnej, co jest najprostszą drogą do powstawania podrażnień. Dlatego kosmetolodzy przypominają, by każdą operację demakijażu kończyć przemyciem twarzy czystą (najlepiej przegotowaną) wodą.

Tonik dla odświeżenia

Po oczyszczeniu i osuszeniu twarzy sięgnij po tonik dopasowany do Twojej cery. Odświeżysz nim skórę i przywrócisz naturalne pH, złagodzisz podrażnienia i stany zapalne. Dopiero tak oczyszczona skóra będzie mogła odpocząć i wyglądać promiennie.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top