pierścionek z brylantem

Brylant – wymóg, obsesja czy prawdziwe pragnienie?

Pierścionek z brylantem to najpopularniejszy od lat model obrączki, symbolizującej narzeczeństwo. Sama renoma brylantów sięga setek lat, jednak nie zawsze brylant musiał koronować zaręczynowy pierścionek.

Marilyn Monroe mówiąc, że brylanty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety, wcale nie miała na myśli, że pierścionek z brylantem powinien stanowić symbol zaręczenia. Od pewnego czasu media niesamowicie lansowały brylanty, jako najekskluzywniejsze kamienie na świecie, będące wyrazem luksusu i bogactwa. Według prasy tylko taki kamień zasługuje na to, by być symbolem wiecznej miłości, gdyż nawet potocznie mówi się o nich, jako o wiecznych kamieniach.

Szaleństwa na punkcie brylantów

Wiele celebrytek i artystek wielokrotnie pokazywało pierścionek z brylantem, aby fotografowie mogli go fotografować. Temat kto, jaki ma pierścionek stał się szeroko omawiany i komentowany. W filmach, prasie, telewizji – wszędzie odbijamy się od postaci, które chwalą się tym, jaki piękny mają pierścionek z brylantem lub wręcz odwrotnie – rozpaczają z powodu braku brylantu…

Takie działania sprawiły, że wiele kobiet naprawdę zaczęło myśleć, iż jedyny odpowiedni pierścionek zaręczynowy powinien zawierać właśnie brylant, najlepiej im większy, tym lepszy. Szaleństwo osiągnęło takie stadium, że niektórzy panowie zaciągają kredyty i popadają w długi, aby zadowolić partnerki. Często nawet nie wiedzą, że dla przyszłej narzeczonej wcale nie liczy się brylant, tylko zaangażowanie.

Nie popadać w obsesję

Oczywiście brylanty, czyli diamenty o tradycyjnym (okrągłym) szlifie, są najpopularniejszymi kamieniami na świecie. Nie można odebrać im uroku, gdyż, jeżeli oprawa ich nie zasłoni, przepięknie odbijają światło i skrzą się na palcu jak śnieg w słońcu. Idealnie można je także podciągnąć pod symbolikę zaręczynową – transparentność świadczy o czystych i jasnych intencjach, natomiast twardość kamieni o wieczności uczucia. Jednak nawet największe brylanty nie uratowały wielu małżeństw, dlatego nie należy na takim pierścionku opierać szczęśliwości przyszłego małżeństwa.

Spytaj ją, o czym marzy…

Mężczyznom tylko się wydaje, że każda kobieta marzy o pierścionku z brylantem. Wielu panów tak bardzo nie stać na taki wydatek, że boją się myśleć o zaręczynach. Dlatego warto przyjrzeć się gustowi partnerki i odmitologizować brylanty. Jeżeli twoja partnerka uważa, że pierścionek z brylantem malutkim (zbyt małym) lub z innym kamieniem oznacza twój brak zaangażowania, może warto przemyśleć swoją decyzję, co do wspólnego życia…? Dla wielu kobiet wcale nie liczy się kamień. Przede wszystkim ważne jest twoje oddanie, że chcesz, aby pierścionek jej się podobał, analizujesz jej gust, styl, poświęcasz na to czas. Pierścionek, który będzie tak dobrany zawsze będzie idealny, bo będzie prawdziwym, nie symbolicznym wyrazem twojej miłości do kobiety. Ta, która odwzajemnia uczucie z pewnością to doceni.

Nie tylko brylanty symbolizują miłość

Zanim przyszła moda na brylanty pierścionki zaręczynowe zdobiły szmaragdy, szafiry, rubiny, granaty, ametysty itd. Dziś powoli moda na pierścionek zindywidualizowany, z kolorowym oczkiem wraca. Jeżeli twojej partnerce wcale nie zależy na brylancie, możesz wybrać inny kamień, który będzie np.:

  • oddawał kolor jej oczu,
  • jej ulubionym kolorem,
  • miał symboliczne znaczenie, znane tylko wam,
  • oddawał jej temperament itd.

Pamiętaj, że wybór oczka pierścionka powinien być dostosowany zarówno do twojego portfela, jak i prawdziwych potrzeb twojej wybranki. Nie sugeruj się tym, jakie zasady są promowane, bo najważniejsze zasady w zaręczaniu się wyznaczacie wy sami.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top