impreza

10 porad jak zorganizować udane przyjęcie w plenerze

Letnia aura sprzyja organizowaniu plenerowych spotkań ze znajomymi. Ta coraz modniejsza forma spotkań spowodowała, że chętniej korzystamy z niej, organizując także spotkania rodzinne czy inne uroczystości. Wybierając tę opcję po raz pierwszy, warto skorzystać ze wskazówek, które pomogą w sprawnym przygotowaniu spotkania i jednocześnie uniknięciu niechcianych wpadek. Miejsce, forma zaproszenia gości i catering to tylko niektóre zagadnienia, o których należy pamiętać. Poniżej przedstawiamy 10 porad, które z pewnością ułatwią zadanie początkującym organizatorom przyjęć w plenerze.

1. Wybierz odpowiednie miejsce

Jeśli planujesz uroczystość w plenerze, najważniejszą kwestią jest odpowiednie miejsce. Gdy zamierzasz zaprosić także osoby starsze i dzieci, zdecyduj się na lokalizację oddaloną od rzek i jezior, a także skalistych terenów – bezpieczeństwo przede wszystkim. Najlepsze są równe, zielone tereny, otoczone krzewami i drzewami – w takiej scenerii odnajdzie się każdy z zaproszonych przez Ciebie gości.

2. Zaproś gości

Jeśli niektórzy z Twoich gości – podobnie jak i Ty – dopiero rozpoczynają przygodę z przyjęciami plenerowymi, zadbaj, by mieli możliwość odpowiednio się do nich przygotować. Zaproś ich kilka tygodni wcześniej i koniecznie poinformuj w jakiej scenerii zaplanowałaś przyjęcie – da im to dodatkowe i cenne wskazówki, np. jak się na taką okazję ubrać.

3. Przygotuj menu

To jedno z najtrudniejszych zadań, bo wkomponowanie się w gusta kulinarne wszystkich zaproszonych gości jest sztuką. Jeśli wiesz, że nie radzisz sobie najlepiej w kuchni lub zwyczajnie nie masz czasu na gotowanie, skorzystaj z pomocy. Na plenerową imprezę sprawdzi się idealnie catering – nie tylko pozwoli uniknąć Ci kulinarnej wpadki, ale także oszczędzi Twój cenny czas!

4. Umiejętnie skomponuj potrawy

To kolejne kulinarne zagadnienie, ale nie od dziś wiadomo, że dobra kuchnia to gwarancja sukcesu podczas uroczystości. Jeśli jest to spontaniczne spotkanie ze znajomymi, postaw na najprostsze rozwiązania – catering z grillowanych dań będzie wówczas najlepszym rozwiązaniem. Jeśli zaś przyjęcie ma charakter bardziej oficjalny, np. jest to uroczystość rodzinna, postaw na dania wykwintne. Co najważniejsze, potrawy na każdą okazje może przygotować firma cateringowa z Warszawy – Mazowszak Catering&Event – która jest specjalistą w organizowaniu kulinarnej części przyjęć i spotkań.

5. Poinformuj o miejscu spotkania

Nie każdy musi wiedzieć, że najbardziej urokliwe miejsce w Warszawie jest na drugim jej końcu, pośród zieleni i w otoczeniu mas skalnych. Dokładnie poinformuj gości, gdzie znajduje się miejsce spotkania, by uniknąć sytuacji, że ktoś się spóźni, nie dotrze wcale albo się zgubi.

6. Przygotuj podłoże

Kiedy założeniem spotkania jest zorganizowanie pikniku, postaw na koce i miękkie poduszki do siedzenia. Jeśli natomiast jest to grill, możesz spokojnie wykorzystać leżaki ogrodowe. Formalne przyjęcie – np. rocznica bądź urodziny – wymaga wykwintnego nakrycia stołu.

7. Mierz siły na zamiary

Zdarza się, że przyjęcie dla kilku osób zmienia się nagle w imprezę na kilkanaście lub kilkadziesiąt, co automatycznie generuje dodatkowe koszty. Nie martw się, że wydasz majątek, głównie na jedzenie – ceny cateringu są bardzo korzystne i z pewnością pozwolą Ci zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.

8. Zadbaj o atmosferę

Zaproś tych gości, którzy dobrze czują się we własnym towarzystwie – dzięki temu unikniesz niezręcznych sytuacji i będziesz mieć pewność, że Twoje przyjęcie od początku do końca będzie przebiegało w miłej atmosferze i bez żadnych spięć.

9. Pamiętaj o najmłodszych

Pieczona kaczka albo panierowany dorsz to z pewnością dania pyszne, ale niekoniecznie uwielbiane przez dzieci. Zadbaj, by także i one czerpały radość ze spotkania. Firmy cateringowe, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostosowują swoją ofertę także dla najmłodszych.

10. Przygotuj grafik

Przyjęcie w plenerze to spore przedsięwzięcie, dlatego nie ma miejsca na pomyłki i metodę prób i błędów. Warto wcześniej zaplanować poszczególne czynności, by bez stresu i nerwów zdążyć przed przybyciem gości. Wbrew pozorom organizacja przyjęcia w plenerze nie jest skomplikowana. Wiele zależy od tego, czym chcesz zaskoczyć swoich gości i jak rozplanujesz wydarzenie.

Więcej informacji o organizacji przyjęcia w plenerze znajdziesz na stronie: http://mazowszak.com.pl/catering-w-plenerze/.

Posted by:

Goldi

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related articles

Back to Top